Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Speaking Concerts ponownie w Auli UAM. Tym razem z zaproszeniem do kankana!

Sebastian Gabryel
Sebastian Gabryel
– Do dziś kankan funkcjonuje jako znak szaleńczej zabawy i francuskiego kabaretu Moulin Rouge. Jednak kankanowa rewolucja obyczajowa nie byłaby możliwa, gdyby nie wcześniejsze wydarzenia rozgrywające się na salach balowych – przypomina organizator występu, podczas którego posłuchamy najsłynniejszych dziewiętnastowiecznych tańców oraz legendarnego kankana z operetki Jaquesa Offenbacha.
– Do dziś kankan funkcjonuje jako znak szaleńczej zabawy i francuskiego kabaretu Moulin Rouge. Jednak kankanowa rewolucja obyczajowa nie byłaby możliwa, gdyby nie wcześniejsze wydarzenia rozgrywające się na salach balowych – przypomina organizator występu, podczas którego posłuchamy najsłynniejszych dziewiętnastowiecznych tańców oraz legendarnego kankana z operetki Jaquesa Offenbacha. materiały organizatora
Dyrygent Marcin Sompoliński i jego Orkiestra Collegium F zapraszają na kolejne widowisko z cyklu Speaking Concerts organizowanego przez Fundację Fabryka Sztuki. Tym razem jego głównym tematem będzie kankan – symbol roztańczonej, dziewiętnastowiecznej Europy.

Na czym polegał fenomen walca i dlaczego wiedeńczycy mieli dość menueta? Dlaczego Kongres wiedeński trwał tak długo i kto zapłacił za wielomiesięczne zabawy nocne jego uczestników? W jaki sposób rozpad małżeństwa Straussów przyczynił się do rozwoju walca (i historii muzyki)? To tylko przykłady pytań, na które odpowiedzi poznamy podczas widowiska pod tytułem „Kankan, czyli zawracanie głowy nogami”.

Do dziś kankan funkcjonuje jako znak szaleńczej zabawy i francuskiego kabaretu Moulin Rouge. Jednak kankanowa rewolucja obyczajowa nie byłaby możliwa, gdyby nie wcześniejsze wydarzenia rozgrywające się na salach balowych – przypomina organizator występu, podczas którego posłuchamy najsłynniejszych dziewiętnastowiecznych tańców oraz legendarnego kankana z operetki Jaquesa Offenbacha. Podczas koncertu z pewnością nie zabraknie też popularnych walców, polek i kadryli Johanna Straussa ojca i syna.

  • Koncert Orkiestry Collegium F pod dyrekcją Marcina Sompolińskiego zatytułowany „Speaking Concerts – Kankan, czyli zawracanie głowy nogami”
  • 15 stycznia o godz. 19
  • Aula UAM (ul. Wieniawskiego 1)
  • Ceny biletów: od 39 zł do 99 zł

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto