Spójnia Stargard pierwszy raz wygrała na wyjeździe

Grzegorz Drążek
Arkadiusz Soczewski rzucił 6 punktów i miał 4 zbiórki.
Arkadiusz Soczewski rzucił 6 punktów i miał 4 zbiórki. Tadeusz Surma
W piątej kolejce I ligi koszykarzy stargardzka Spójnia pokonała w Poznaniu tamtejszy Basket 68:62. Wynik rozstrzygnął się w końcówce spotkania.

Spójnia Stargard zagrała dzisiaj na wyjeździe z Basketem Poznań. Przed spotkaniem stargardzianie mieli jedno zwycięstwo i trzy porażki. Rywale mieli dwie wygrane i dwie porażki.

W pierwszej połowie gra była wyrównana, ale to Spójnia zakończyła ją prowadząc różnicą siedmiu punktów.

W drugiej połowie długo stargardzki zespół utrzymywał bezpieczne prowadzenie, ale w czwartej kwarcie przez trzy minuty nie potrafił zdobyć punktów i wykorzystali to rywale. W pewnym momencie przegrywali już tylko punktem. W Spójni ciężar gry w ataku wziął na siebie w czwartej kwarcie Damian Pieloch i to po jego akcjach Spójnia znowu nieco odskoczyła.

Końcówka spotkania była nerwowa. Gracze Spójni popełnili kilka błędów i Basket zbliżył się na trzy punkty. Gospodarze mieli później akcję na remis, ale i oni zgubili piłkę. Spójnia po chwili powiększyła prowadzenie o kolejne dwa punkty. Później ponownie pomylili się w rozegraniu gospodarze. Spójnia wykorzystała to i utrzymała przewagę. Wygrała 68:62 i jest to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Spójni w tym sezonie.

Basket Poznań - Spójnia Stargard 62:68 (10:12, 18:23, 14:16, 20:17) Spójnia: Pacocha 24 (trzy razy za 3 pkt), Pieloch 16 (3), Pytyś 8, Raczyński 7, Bodych 2 - Soczewski 6 (1), Koziorowicz 3 (1), Bigus 2, Wróblewski.