Spóźniona pogoń PBG Basket w meczu z Kotwicą

Łukasz Sawala
Koszykarze PBG Basket niestety nie powtórzyli znakomitego wyniku z zeszłego tygodnia i przegrali z Kotwicą Kołobrzeg 85:82.

Tydzień temu poznańskim koszykarzom udało się wysoko pokonać Znicz Jarosław, ale niestety tamto zwycięstwo nie było przełomowe. W sobotę poznaniacy przegrali z Kotwicą Kołobrzeg 85:82.

Podopiecznym Eugeniusza Kijewskiego wyszła tak naprawdę tylko jedna kwarta. Ta ostatnia. Po porażkach 28:21, 21:18 i 21:19 w pierwszych trzech częściach meczu, poznańscy koszykarze zaczęli odrabiać straty i wygrali ostatnią kwartę 24:13. Zwycięstwo było więc całkiem blisko - dwukrotnie bilans punktów był wyrównany (przy stanie 79:79 i 82:82), ale ostatecznie "Czarodzieje z wydm" okazali się minimalnie lepsi. Po wyjazdowej porażce w Kołobrzegu poznaniacy zajmują 9. miejsce w tabeli PLK.

W porównaniu z ostatnim meczem, w składzie PBG Basket Poznań zabrakło utalentowanego Alexa McLeana. Amerykanin w ostatnim meczu przeciwko Zniczowi był czołowym strzelcem poznańskiej drużyny (zdobył 18 punktów).

Najbliższy mecz PBG Basket zagra również na wyjeździe. Już za tydzień poznańscy koszykarze pojadą do Włocławka, by zmierzyć sie z tamtejszym Anwilem.

Punkty dla PBG Basket: Jones 24(4), Davis 17, Szawarski 10(2), Bailey 10(1), Radwan 8(1), Bigus 6, Flieger 3(1), Smorawiński 3, Metelski 1.

Punkty dla Kotwicy: Barret 21(1), Mills 19(1), Kikowski 10(2), Hamilton 9(2), Przybyszewski 8, Cielebąk 7(1), Stelmach 7(1), Crone 3(1), Naymick 1.