Polecamy

Ile wynosi uposażenie policjanta w 2020 roku? Sprawdzamy, na jakie zarobki mogą liczyć początkujący w policji, ale także osoby z wyższym stopniem © Dariusz Bloch
[1/13]

Sprawdzamy zarobki policjantów w 2020 roku. Jakie wynagrodzenie otrzymują funkcjonariusze policji w Polsce?

Ile wynosi uposażenie policjanta w 2020 roku? Sprawdzamy, na jakie zarobki mogą liczyć początkujący w policji, ale także osoby z wyższym stopniem. Zobaczcie, ile zarabia teraz policjant w naszym kraju.

1 stycznia 2020 roku wynagrodzenia policjantów – niezależnie od grupy zaszeregowania, która kształtuje rząd zarobków – wzrosły o 500 złotych brutto w stosunku do roku poprzedniego.

Szczegóły na kolejnych zdjęciach >>>>>

Pamiętajmy, że wynagrodzenie podstawowe to nie pełne zarobki w policji. Wynagrodzenie policjanta to suma kilku składowych: wynagrodzenia zasadniczego, które zależy od grupy zaszeregowania, dodatku stażowego, a także dodatków służbowego/funkcyjnego i za stopień. Policjant otrzymuje ponadto mundurówkę, nagrodę roczną – tzw. trzynastkę oraz świadczenia socjalne.

Uposażenie policjanta w 2020 roku – ile zarabia początkujący policjant, a ile osoba z długim stażem i wysokim stopniem? Możesz to sprawdzić w naszej specjalnej galerii.

Najnowsze wiadomości

reklama