Srebrna Amica

LIC

Juniorzy starsi Amiki Wronki zdobyli srebrny medal mistrzostw Polski. Mistrzowski tytuł wywalczyli piłkarze Gwarka Zabrze, którzy w finałowym turnieju rozgrywanym w Łodzi wywalczyli komplet punktów. Wczoraj Gwarek w decydującym pojedynku pokonał SMS Łódź 3:2 (1:1).
W ostatnim spotkaniu wronczanie pokonali Wisłę Płock 3:1 (1:0) po bramkach Marcina Tarnowskiego (20), Roberat Kaźmierczaka (60) i Grzegorza Wojtkowiaka (74). Jakiś mały niedosyt pozostał, ale z drugiej strony to bardzo duży sukces. Byliśmy najmłodszą drużyną w turnieju finałowym, poza czterema zawodnikami, pozostali będą mogli zagrać w przyszłym roku i wówczas będziemy silniejszym zespołem - stwierdził Mariusz Bekas, drugi trener Amiki.
Srebrne medale wywalczyli: Robert Binkowski (wyróżniony mianem najlepszego bramkarza turnieju), Michał Jeziorski, Tomasz Lisowski, Michał Mendelski, Hubert Wołąkiewicz, Grzegorz Wojtkowiak, Paweł Wielgus, Tomasz Lewandowski, Dawid Kucharski, Andrzej Borys, Piotr Bieniek, Tomasz Szczepan, Radosław Feliński, Robert Kaźmierczak, Marcin Tarnowski, Radosław Horanin, Eryk Nadworny, Arkadiusz Dereżyński, Tomasz Nowak (kapitan drużyny, który z powodu kontuzji nie mógł wystąpić w turnieju finałowym).