Srebro Blanika

JAC
Leszek Blanik (AZS AWFiS Gdańsk) zdobył w Melbourne srebrny medal w skoku w 38. mistrzostwach świata w gimnastyce sportowej. Polak, który wcześniej był najlepszy w eliminacjach, przegrał w finale z Rumunem, ...

Leszek Blanik (AZS AWFiS Gdańsk) zdobył w Melbourne srebrny medal w skoku w 38. mistrzostwach świata w gimnastyce sportowej.

Polak, który wcześniej był najlepszy w eliminacjach, przegrał w finale z Rumunem, Marianem Dragulescu. Blanik za swoje skoki otrzymał łączną notę 9,587 punkta, natomiast występ Dragulescu sędziowie ocenili na 9,693 pkt. Także trzecie miejsce zajął reprezentant Rumunii - Alin Sandu Jivan, zdobywając 9,575 pkt. Dla 28-letniego Blanika to drugi tytuł wicemistrza świata w tej konkurencji. Wcześniej zdobył srebro w 2002 roku w Debreczynie. Ma w swoim dorobku także brązowy medal igrzysk w Sydney 2000. Był także wicemistrzem Europy (1998 - St. Petersburg) oraz brązowym medalistą ME (2004 - Ljubljana).
Z kolei Dragulescu zdobył tytuł mistrzowski w skoku dzień po tym jak rozczarował w finale ćwiczeń wolnych, choć był uważany za jednego z głównych kandydatów do medali. Ostatecznie zajął dopiero siódme miejsce. - Czuję się fantastycznie, w przeciwieństwie do dnia wczorajszego. Nie wiem co się wtedy stało i dzisiaj starałem się przede wszystkim nie dopuścić do tego, by się powtórzyła tamta sytuacja. Trudno mi było utrzymać koncentrację po takim rozczarowaniu - powiedział Dragulescu, który przed czterema laty także wywalczył tytuł mistrza świata w skoku.
Dwa złote i dwa srebrne medale zdobyły wczoraj gimnastyczki amerykańskie. W ćwiczeniach wolnych zwyciężyła Alicia Sacramone przed Anastasią Liukin, a na poręczy Liukin przed Chellsie Memmel. Dla Liukin był to drugi złoty medal, bo dzień wcześniej wygrała konkurencje poręczy.
Tego samego dnia Joanna Skowrońska (AZS AWF Biała Podlaska) zajęła z wynikiem 9,162 pkt. siódme miejsce w konkurencji skoku. Zwyciężyła Chinka, Cheng Fei (9,656 pkt). W pozostałych sobotnich finałach triumfowali: Chińczyk, Qin Xiao (koń z łękami), Holender Yuri van Gelder (kółka) i Brazylijczyk, Diego Hypolito (ćwiczenia wolne).

Roland Garros - czy Świątek uźwignie presję?