Zakończyła się modernizacja stadionu Polonii Poznań przy ul. Harcerskiej. Obiekt zyskał nową murawę, trybuny, oświetlenie, nagłośnienie i telebim. Pracę przy przebudowie obiektu trwały niewiele ponad pół roku. Koszt całej inwestycji wyniósł około 4 miliony złotych.

Poprawiona została estetyka stadionu, zyskał on również na funkcjonalności. Pod płytą boiska zainstalowano system nawodnienia, który ma służyć przygotowaniu i utrzymaniu murawy w dobrym stanie. Do podlewania płyty stadionu i sąsiadujących z nim terenów zielonych będzie wykorzystywana także woda opadowa.

ZOBACZ: Lodowiska w Poznaniu: Ligawa koło stadionu przy Bułgarskiej już działa [ZDJĘCIA]– Jest to boisko z tradycjami, posiada bogatą, prawie stuletnią historię
– podkreśla, Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

I dodaje: – W Poznaniu wciąż jest za mało boisk pełnowymiarowych z licencją Polskiego Związku Piłki Nożnej, dlatego ta inwestycja tak bardzo cieszy.

Sprawdź: Wznowiono budowę sali gimnastycznej na osiedlu Pod Lipami w Poznaniu. Poprzedni wykonawca zszedł z placu budowy

Płytę boiska po zmroku oświetlać będą lampy umieszczone na specjalnie wzniesionych nowych słupach. Nowością jest również telebim, na którym będą wyświetlane m.in. wyniki spotkań.

Wokół stadionu powstały także trybuny, które mogą pomieścić około 500 osób. Po południowej stronie boiska przygotowano również sektor dla kibiców drużyn przyjezdnych. Obok głównego pełnowymiarowego boiska mają docelowo powstać nowoczesne obiekty treningowe.

Czytaj także: Betlejem Poznańskie 2019: Jakie są ceny na jarmarku? Sprawdź, ile kosztuje diabelski młyn, karuzele i inne atrakcjeZarządcą obiektu będą Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, które przeprowadziły rozmowy z podmiotami dotychczas związanymi z boiskiem w celu wyłonienia przyszłego operatora stadionu. W wyniku tych rozmów POSiR planuje zawrzeć umowę dzierżawy z KS Polonia Poznań (nowy klub piłkarski, który wydzielił się ze struktur TS Polonia Poznań).

Na obiekcie występować mają przede wszystkim piłkarki Polonii Poznań, grające na poziomie I ligi.

POLECAMY:


Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!