Staines Town FC – Warta 1:2: Zwycięstwo poznaniaków na koniec zgrupowania

Piłkarze Warty pokonali angielską drużynę 2:1 w meczu ...
Piłkarze Warty pokonali angielską drużynę 2:1 w meczu ... archiwum/Roger
Piłkarze Warty pokonali angielską drużynę 2:1 w meczu sparingowym rozegranym na zakończenie obozu przygotowawczego Zielonych przed startem ligi.

Na co dzień drużyna Staines Town FC występuje Conference South (odpowiednik polskiej szóstej ligi), więc faworytem spotkania był zdecydowanie poznański pierwszoligowiec. Warta objęła prowadzenie w 29. minucie po trafieniu Marcina Trojanowskiego.

Jeszcze przed przerwą powinno być 2:0, ale bramkarz rywali obronił rzut karny wykonywany w 45. minucie przez Piotra Giela. Na drugiego gola Zieloni musieli czekać aż do 84. minuty, kiedy do siatki trafił Krzysztof Bartoszak.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się zwycięstwem Warty 2:0, honorowego gola dla Anglików zdobył Max Worsfold.

Był to ostatni mecz Zielonych w Anglii, którzy wracają już do Poznania. Pierwszy mecz ligowy nowego sezonu rozegrają 4 sierpnia.

Stains Town - Warta Poznań 1:2 (0:1)

Bramki: 90. Worsfold – 29. Trojanowski, 84. Bartoszak.

Skład Warty: Lis (60. Beser) - Płotka, Wichtowski, Bartkowiak, Kosznik (46. Mójta), Laskowski, Trojanowski (60. Pawłowski), Pogonowski (75. Trochim, 80. Jakóbowski), Marciniak, Jakóbowski (65. Piceluk), Giel (46. Bartoszak).

W pierwszym sparingu warciarzy rozegranym na zgrupowaniu w Anglii padł bezbramkowy remis.