STAL ZAKOŃCZYŁA SEZON - Padli w dogrywce

Ryszard BINCZAK
Sandis Amolins nie trafił w końcówce do kosza, a Stal przegrała w dogrywce. - Fot. A. Szozda
Po 40 minutach gry Stal remisowała z Polpakiem 69:69. W dogrywce za pięć przewinień boisko musiało opuścić aż czterech graczy z podstawowej piątki ostrowskiej drużyny - Michael Ansley, Przemysław Lewandowski, Greg ...

Po 40 minutach gry Stal remisowała z Polpakiem 69:69. W dogrywce za pięć przewinień boisko musiało opuścić aż czterech graczy z podstawowej piątki ostrowskiej drużyny - Michael Ansley, Przemysław Lewandowski, Greg Harrington oraz Sandis Amolins - i stalowcy przegrali 78:85.
Wydawało się, że po dwóch porażkach z Polpakiem na wyjeździe, trener Andrzej Kowalczyk znalazł sposób na zatrzymanie beniaminka ekstraklasy. Po 5 minutach jego zespół prowadził bowiem 11:5. Szczęście nie trwało jednak długo. Za zza linii 6,25 metra zaczął bowiem trafiać Rick Apodaca oraz Zygimantas Jonuasas. To właśnie dzięki ich dobrej grze goście wygrali pierwszą kwartę 24:19.
W drugiej kwarcie ostrowianie ruszyli do odrabiania strat. Bardzo dobrze grą zespołu kierował Greg Harrington, który nie tylko dogrywał piłki do kolegów, ale sam często dziurawił kosz rywali. W 16 minucie gospodarze prowadzili 33:29, a na początku czwartej kwarty jeszcze 69:63. Przez ostatnie dwie minuty tej części ostrowianie popełniali błąd za błędem. Takiego prezentu nie mogli nie wykorzystać gracze Aleksandra Krutikowa, którzy po rzucie Krzysztofa Szubargi na 29 sekund przed końcem meczu doprowadzili do remisu 69:69. Potem błędy popełniły oba zespoły, a los dał stalowcom jeszcze jedną szansę. Na oddanie rzutu mieli 2 sekundy. Tym razem piłka trafiła do Sandisa Amolinsa, który błyskawicznie oddał rzut, ale niestety nie trafił. W dogrywce ostrowianie byli bezradni.

Stal 78:85 Polpak

(19:24, 24:11, 16:19, 10:15, dog. 9:16)
Stal: Reese 22 (2x3), Ansley 20 (1x3), Harrington 13, Lewandowski 9 (3x3), Parzeński 5 (1x3), Amolins 4, Krzykała 3, Gabrans 2, Małecki 0.
Polpak: Apodaca 28 (3x3), Miś 14, Jonusas 13 (2x3), Thomas 12, Beasley 9, Szubarga 7, Przybyszewski 2, Morkowski.

Wyniki pozostałych par: Turów Zgorzelec - Anwil Włocławek 79:81 (0-3), Polpharma Starogard Gdański - Prokom Trefl Sopot 85:93 (0-3), Śląsk Wrocław - Czarni Słupsk 78:81 (1-2).