Stanęły na wysokości zadania

LIC
Losy spotkania rozstrzygnęły się na początku drugiej kwarty. Podopieczne Romana Habera zdobyły osiem punktów z rzędu i później mogły już tylko kontrolować przebieg meczu.

Swarzędzanki odniosły przekonywujące zwycięstwo, choć zagrały bez dwóch podstawowych zawodniczek - Joanny Jarkowskiej i Danuty Przybylak. W 13 min swarzędzanki trafiły cztery raz z rzędu i wygrywały już 39:26. Unia bardzo dobrze broniła i wykorzystywała okazje do kontrataków. Tuż po przerwie przewaga gości urosła do 20 ,,oczek’’ i trener Haber mógł spokojnie ogrywać juniorki.

- Dziewczyny stanęły na wysokości zadania. Bardzo dobre spotkanie rozegrała Ola Kośmider, coraz lepiej spisuje się Ewa Borys, z którą przed meczem odbyłem poważną rozmowę. Teraz musimy wygrać jedno z dwóch najbliższych spotkań i to zapewni nam drugą lokatę przed fazą play off - powiedział szkoleniowiec Unii. W środę swarzędzanki zagrają zaległy mecz w Łodzi z Widzewem.

AZS Wrocław - Unia Swarzędz 63:90

(20:24, 14:27, 14:16, 15:23)

AZS (najwięcej): Chrzczanowicz 19, Smektała 19, Rybak 9.

Unia: Kośmider 21, Lewandowska 20, Borys 20, Talarczyk 11, K. Jarkowska 9, Czerniak 5, Żurawska 2, Parzymies 2, Leporowska 0.