Stomil – Warta 0:2: Zieloni wygrywają w Olsztynie!

Wojciech Trochim
Wojciech Trochim archiwum/Roger
Po porażce i remisie Warta nareszcie odniosła zwycięstwo. W Olsztynie pokonała miejscowego beniaminka 2:0.

W trzeciej kolejce piłkarzy Warty czekał trzeci wyjazd – tym razem do Olsztyna na mecz z tegorocznym beniaminkiem I ligi, czyli Stomilem.

Pierwsze minuty meczu nie stały na wysokim poziomie, ale optycznie lepiej prezentowali się poznaniacy. W 13. minucie groźnie na bramkę rywali uderzał Krzysztof Bartoszak, ale Tomasz Ptak odbił piłkę. Szansę na dobitkę miał jeszcze Łukasz Grzeszczyk, ale lecącą do siatki futbolówkę znowu wybił bramkarz Stomilu. Grzeszczyk był bliski szczęścia także w 30. minucie, kiedy uderzał z rzutu wolnego, ale trafił jedynie w słupek. Ostatnie 5 minut to dwie akcje zakończone strzałami gospodarzami, ale wynik pozostał bez zmian.

Druga połowa rozpoczęła się jak marzenie dla poznaniaków. Po zaledwie 9 minutach prowadzili już 2:0. Prawdziwe „wejście smoka” zaliczył Bartłomiej Pawłowski, który w przerwie zmienił Bartoszaka. W 49. minucie otrzymał świetne podanie od Wojciecha Trochima, minął jednego z obrońców rywali i strzelił na 1:0.

Nie minęło 6 minut, a na 2:0 podwyższył Trochim, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Tomasza Magdziarza.

Co ciekawe, mimo prowadzenia, na boisku dalej dominowała Warta. W 75. minucie powinno być 3:0, ale Pawłowski tym razem przegrał pojedynek z Ptakiem.

Wynik już się nie zmienił – Warta wraca do Poznania z pierwszym kompletem punktów w tym sezonie.

Stomil Olsztyn - Warta Poznań 0:2 (0:0)

Bramki: 49. Pawłowski, 54. Trochim.

Żółte kartki: Kalonas, Michałowski, Bucholc - Kosznik, Mysiak.
Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).
Widzów: 4000.

Stomil: Ptak - Bucholc, Baranowski, Jegliński, Głowacki - Suchocki, Glanowski (63. Kun), Tunkiewicz, Kalonas, Świderski (58. Michałowski) - Kaźmierowski (58. Łukasik).