Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Stowarzyszenie Na Tak: Nieść pomoc codziennie, bez wytchnienia

Redakcja MM Poznań
Redakcja MM Poznań
archiwum Stowarzyszenia Na Tak
Organizacja codziennie pomaga około 250 niepełnosprawnym intelektualnie dzieciom, nie tylko z Poznania. Można jej pomóc, odpisując na nią podatek.

Poznańskie stowarzyszenie, którego siedziba mieści się przy ulicy Ognik 20C, powstało w 1989 r. Jest więc jedną z najstarszych tego typu organizacji w Polsce. Założyło też pierwsze w kraju przedszkole dla dzieci z różnymi formami złożonej niepełnosprawności, które nie mogły znaleźć wsparcia nawet w podobnych specjalistycznych placówkach publicznych.

Szeroki zakres

- Wśród założycieli była grupa 30 rodziców dzieci z zespołem Downa, którym zależało na organizowaniu samopomocy. Z czasem działalność naszego stowarzyszenia zaczęła się rozszerzać na pomoc dzieciom i osobom dorosłym z różnymi schorzeniami genetycznymi i neurologicznymi - wspomina Renata Pudełko, dyrektorka Stowarzyszenia Na Tak. - W szybkim czasie przyciągnęliśmy mnóstwo społeczników-profesjonalistów, którzy chcieli służyć swoją wiedzą i umiejętnościami - dodaje.

Dziś stowarzyszenie prowadzi 11 specjalistycznych placówek, które pomagają dzieciom i dorosłym niepełnosprawnym umysłowo. Oferuje konsultacje psychologiczne, logopedyczne, pedagogiczne oraz rehabilitacyjne dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną i ich rodzin. Organizuje też turnusy rehabilitacyjne, kolonie dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną czy obozy turystyczno-sportowe. Nie zapomina o zajęciach sportowych: nauce pływania, tenisie stołowym i olimpiadach specjalnych.

Bez wytchnienia

Codzienną pomoc dostaje dzięki poznańskiej organizacji około 250 dzieci, a od początku jej działania pomogła już 1300 niepełnosprawnym osobom.

-  Nie stawiamy na wąską specjalizację, tylko na szeroką formę wsparcia. W naszych ośrodkach pracują nauczyciele, pedagodzy, rehabilitanci, trenerzy pracy czy doradcy zawodowi - wyjaśnia Renata Pudełko. - To właśnie codzienna praca jest właśnie największym wyzwaniem i wyróżnia nas od innych podobnych fundacji czy stowarzyszeń. Nie działamy od akcji do akcji, tylko bez przerwy. Chociaż często wisi nad nami groźba braku dofinansowania z różnych źródeł, to przecież nie możemy zostawić naszych podopiecznych bez opieki - przyznaje.

Jak można pomóc?

Korzystając z programu e-pity można przekazać 1 proc. swojego podatku dla Stowarzyszenia Na Tak (numer w Krajowym Rejestrze Sądowym 0000070098).

Stowarzyszenie Na Tak
ul. Ognik 20C
60-386 Poznań
tel. 61 868-84-44/fax. 61-222-47-81
tel. kom. 510 190 544

Dzięki wpłatom z odpisu 1 procenta podatku w 2012 roku stowarzyszenie wybudowało szkołę "Zakątek" dla niepełnosprawnych dzieci w wyjątkowo trudnej sytuacji zdrowotnej. W tym roku m.in. kupi samochód, który będzie dowoził ich starszych kolegów na rehabilitację do "Kamyka" - ośrodka dla dorosłych osób ze sprzężoną niepełnosprawnością.

Więcej informacji na temat Stowarzyszenia Na Tak, listę poznańskich placówek i szczegóły dotyczące odpisania 1 procenta podatku można znaleźć na: oficjalnej stronie organizacji


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Stowarzyszenie Na Tak: Nieść pomoc codziennie, bez wytchnienia - Poznań Nasze Miasto

Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto