Strzelali do skutku

LIC
Od porażki rozpoczęła polska reprezentacja hokeistów na trawie udział w mistrzostwach Europy w Lipsku. Polacy przegrali z wicemistrzami Starego Kontynentu - Hiszpanią 1:2 (0:1).

Pojedynek był niezwykle dramatyczny, a remis był na wyciągnięcie ręki.

Pierwszą groźną akcję przeprowadzili ,,biało-czerwoni’’ - po świetnym rajdzie Dariusza Rachwalskiego z bliska minimalnie chybił Tomasz Choczaj. Później to Hiszpanie nadawali ton wydarzeniom, ale w naszej bramce świetnie spisywał się Arkadiusz Matuszak. Nie był on w stanie zapobiec utracie gola, gdy w zamieszaniu podbramkowym Eduard Tubau z bliska trafił do bramki.
Świetni technicznie Hiszpanie mieli przewagę również po zmianie stron. Im bliżej jednak końca meczu, tym Polacy atakowali odważniej. Dwukrotnie szanse na pokonanie bramkarza rywali miał Marcin Grotowski. Wreszcie na 8 minut przed końcem po doskonałym podaniu Dariusza Rachwalskiego wyrównał młodszy z braci Choczajów – Tomasz.

Hiszpanie wówczas rzucili wszystkie siły na polską bramkę, ale Matuszak, bronił z ogromnym szczęściem. W ostatnich sekundach Hiszpanie egzekwowali krótki róg i choć regulaminowy czas już minął, zgodnie z przepisami ten stały fragment gry może być wykonywany po upływie 70 minut. Ponieważ Polacy bronili nieprzepisowo, dlatego rywale stawali przed kolejną szansą. Tych okazji mieli w sumie pięć - i w końcu polska defensywa ,,pękła’’.
Dziś o 17.30 Polacy zagrają z Holandią (bezpośrednia relacja w Eurosport 2).

Hiszpania - Polska 2:1 (1:0)

Bramki: Eduard Tubau - 2 (27 i 70-krótki róg) dla Hiszpanii oraz Tomasz Choczaj (62) dla Polski.
Polska: Matuszak – Z. Juszczak, Dutkiewicz, Ł. Wybieralski – Grzeszczak, D. Rachwalski, P. Mikuła, Małecki, T. Marcinkowski – Rafał Grotowski, T. Choczaj; na zmiany; Marcin Grotowski, T. Górny, S. Choczaj i Kluczyński.
W innym meczu grupy B Holandia pokonała Francję 5:4 (4:2).