Strzelanina w Gnieźnie

JAC
Grunwald Poznań z Gąsawą i Pocztowiec ze Startem Gniezno, spotkają się w półfinałach tegorocznych MP w hokeju na trawie męzczyzn. Ostatnia, podwójna seria spotkań pierwszej części rozgrywek zakończyła się bez ...

Grunwald Poznań z Gąsawą i Pocztowiec ze Startem Gniezno, spotkają się w półfinałach tegorocznych MP w hokeju na trawie męzczyzn.

Ostatnia, podwójna seria spotkań pierwszej części rozgrywek zakończyła się bez sensacji, chociaż za niespodziankę należy uznać porażkę Startu Gniezno na swoim boisku z poznańskim Lechem 0:1. W niedzielę gniexnianie stawili zacięty opór obrońcy mistrzowskiego tytułu - Grunwaldowi Poznań. Start prowadził do przerwy 2:1, a w 44 minucie nawet 4:2. Wojskowi zmobilizowali się jednak w końcowej fazie pojedynku i ostatecznie zwyciężyli 6:5.
Dzień wcześniej Grunwald pokonał w Toruniu Pomorzanina 2:0 i na pozycji lidera zakończył tę faze rozgrywek. Drugą lokatę zachowali laskarze Pocztowca Poznań, ktorzy wygrali dwa wyjazdowe mecze: z Polonią Środa 2:0 i MKS Siemianowice 2:1.

Z pierwsza ligą żegna się ekipa LKS Rogowo. Mecze półfinałów MP zaplanowano na 13, 14 i 15 czerwca. Zwycięzcy walczyc potem będą o tytuł mistrzowski, a przegrani o brązowy medal..

Wyniki

Rogowo - Gąsawa 1:2 (0:0)

Bramki: dla Rogowa - Kawczyński (49); dla Gąsawy - Rosiński 2 (45, 48).

Start Gniezno - Lech Poznań 0:1 (0:1)

Bramka: Petrykowski (22).

Pomorzanin Toruń - Grunwald Poznań 0:2 (0:1)

Bramki: Danelski 2 (39, 65).

Polonia Środa - Pocztowiec Poznań 0:2 (0:0)

Bramki: Zb. Juszczak 2 (46, 48).

MKS Siemianowice - AZS AWF Poznań 3:0 (0:0)

Bramki: Komraus (45), Ł. Kusyk (50-karny), Kawa (69).

Pomorzanin - Lech 3:0 (1:0)

Bramki: Zieliński (29), Klockowski (53), W. Łukaszewski (70-krótki rog).

Start - Grunwald 5:6 (2:1)

Bramki: dla Startu - Marcin Grotowski 3 (18, 32, 44),
Robert Grotowski (40), Gromadzki (62-krótki róg); dla Grunwaldu - A. Mikuła 3 (9-krótki róg, 58, 61-krótki róg), Danelski 2 (56, 62), Sł. Choczaj (43).

Polonia - AZS AWF P-ń 4:1 (2:0)

Bramki: dla Polonii - M. Krysztofiuk 2 (63, 68), Nowak (22), J. Krysztofiuk (28); dla AZS - Chojnacki (70).

MKS Siemianowice - Pocztowiec 1:2 (0:0)

Bramki: dla MKS - Żelaźnicki (58-krótki róg); dla Pocztowca - Rafał Grotowski 2 (43, 50-karny).