Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Strzelnice w Poznaniu dostępne od ręki! Zobacz, gdzie nauczyć się strzelać. Ile to kosztuje? [CENY, ADRESY]

Paweł Antuchowski
Paweł Antuchowski
Gdzie nauczyć się strzelać? W ostatnim czasie to pytanie pada coraz częściej. W Poznaniu funkcjonuje pięć strzelnic, na których każdy może nauczyć się posługiwania bronią. Nie trzeba posiadać pistoletu czy karabinu, ani nawet zezwolenia. 

Gdzie są strzelnice w Poznaniu? Sprawdź adresy --->
Gdzie nauczyć się strzelać? W ostatnim czasie to pytanie pada coraz częściej. W Poznaniu funkcjonuje pięć strzelnic, na których każdy może nauczyć się posługiwania bronią. Nie trzeba posiadać pistoletu czy karabinu, ani nawet zezwolenia. Gdzie są strzelnice w Poznaniu? Sprawdź adresy --->Adrian Wykrota/zdjęcie ilustracyjne
Gdzie nauczyć się strzelać? W ostatnim czasie to pytanie pada coraz częściej. W Poznaniu funkcjonuje pięć strzelnic, na których każdy może nauczyć się posługiwania bronią. Nie trzeba posiadać pistoletu czy karabinu, ani nawet zezwolenia. Gdzie są strzelnice w Poznaniu? Ile to kosztuje? Jak potem ubiegać się o pozwolenie na broń?

Strzelnice cieszą się coraz większą popularności. W Poznaniu funkcjonuje 5 strzelnic, w których można nauczyć się posługiwania bronią. Nie trzeba mieć pozwolenia na jej posiadanie, jednak na początku należy skorzystać z pomocy instruktora. To on pokaże nam, jak się z nią obchodzić, zaprezentuje techniki strzeleckie oraz prawidłową postawę ciała. Wytłumaczy wszelkie zagadnienia prawne dotyczące strzelania.

Gdzie są strzelnice w Poznaniu? Sprawdź adresy:

Oferta szkoleniowa strzelnic jest bardzo zróżnicowana. Można nauczyć się posługiwania bronią tak zwaną krótką lub długą, poznać przepisy związane z przechowywaniem broni itd. Do tego rgularnie organizowane są zawody strzeleckie. Udział w nich jest niezbędny na przykład przy posiadaniu pozwolenia na broń sportową.

Strzelnica w Poznaniu - ile to kosztuje?

Koszt skorzystania ze strzelnicy jest uzależniony od kilku czynników. Jeśli będziemy trenowali po raz pierwszy, musimy wynająć instruktora, co będzie nas kosztowało około 100 złotych za godzinę treningu. Dobrze wyposażone strzelnice posiadają różne rodzaje broni – od pistoletów i rewolwerów, na karabinach kończąc - z których strzelanie kosztuje od kilkudziesięciu złotych. Wypożyczenie karabinu to koszt nawet kilkuset złotych, w zależności od modelu. Pociski są wliczone w cenę lub trzeba je kupić osobno, po kilka złotych za sztukę. Wynajęcie samego stanowiska to koszt około 40 złotych, w zależności od miejsca.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało "Poradnik na czas kryzysu i wojny". Znajduje się w nim wiele ważnych informacji. 

RCB radzi, jak przygotować plecak ewakuacyjny. Pamiętaj: taki plecak powinien mieć przygotowany każdy z domowników. Ważne, by w sytuacji zagrożenia i konieczności ucieczki, każdy jednym ruchem, miał przy sobie wszystkie, najpotrzebniejsze rzeczy.

Upewnij się, że każdy z domowników wie, gdzie taki plecak się znajduje. Ponadto, dołącz do plecaka kartę z nazwiskiem i adresem.

Sprawdź, co powinno znaleźć się w plecaku ewakuacyjnym. Oto wskazówki Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.
Kliknij i przejdź do listy niezbędnych rzeczy ----->

Taki powinien być plecak ewakuacyjny na wypadek kryzysu i wo...

Obowiązkowo trzeba posiadać okulary ochronne i zatyczki, zwykle dostępne na miejscu.

Popularne są vouchery, będące częstym pomysłem na prezent, a które zazwyczaj obejmują opiekę instruktora, wypożyczenie broni i pociski.

Jak ubiegać się o pozwolenie na broń? Jakie warunki trzeba spełnić?
Aby ubiegać się o pozwolenie na broń trzeba:

  • mieć ukończone 21 lat,
  • być niekaranym,
  • przejść pozytywnie badania lekarskie i psychologiczne,
  • zdać egzamin ze znajomości przepisów dotyczących posiadania broni oraz umiejętności posługiwania się bronią,
  • mieszkać na terenie Polski.

Dodatkowo dla każdego rodzaju zezwolenia istnieją dodatkowe, odrębne wymagania, które również należy spełnić.

Pozwolenie na broń jest wydawane przez komendanta wojewódzkiego policji. Komplet dokumentów należy wysłać listem poleconym lub dostarczyć osobiście do Wydziału Postępowań Administracyjnych. Czas oczekiwania na decyzję to około 2-3 miesięcy. Wydaje się je tylko w szczególnych celach, takich jak ochrona osób i mienia, łowiectwo, uprawianie sportu, kolekcjonowanie czy szkolenie.

Policyjne statystyki nie wskazują na zwiększone zainteresowanie posiadaniem broni przez Polaków. Średnio w Polsce wydaje się około 15 tys. pozwoleń rocznie.

Sprawdź też:

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto