Stypendia dla sportowców z Malborka [ZDJĘCIA]. Docenieni za sukcesy z 2016 roku

Radosław Konczyński
Siatkarki, pływaczka, karateka, biegaczka i sztangiści otrzymali sportowe stypendium fundowane przez malborski samorząd, przyznane za osiągnięcia z 2016 roku.

Stypendia są przyznawane od 2015 roku za medale zdobywane na imprezach rangi przynajmniej mistrzostw Polski.

W piątek (24 marca) podczas uroczystości w sali posiedzeń Urzędu Miasta stypendia za zdobycie srebrnego medalu mistrzostw Polski juniorek w 2016 r. otrzymały siatkarki Orła Malbork (obecnie Atom Trefl Malbork). Zespół osiągnął ten sukces w składzie: Daria Grochowska, Monika Fedusio, Natalia Krupa, Michalina Sikora, Klaudia Kostkowska, Paulina Rekowska, Marta Błaszczyk, Aleksandra Żurawska, Aleksandra Droździak, Dagmara Dąbrowska, Julia Balewicz, Agata Michalewicz.

Alicja Krauze, zawodniczka Sekcji Pływackiej MAL WOPR, została doceniona za wicemistrzostwo Polski juniorek młodszych do lat 15 na dystansie 800 metrów stylem dowolnym.

Hubert Philipp z Malborskiego Klubu Kyokushin Karate w ubiegłym roku został mistrzem Polski juniorów młodszych w kata i kumite, tym samym też zapracował na miejskie stypendium.

Zostało ono przyznane również dwóm ciężarowcom Rzemieślnika Malbork:**Bartoszowi Sampowi za brąz na MP seniorów (3 miejsce w kategorii 94 kg z wynikiem 345 kg w dwuboju) oraz Karolowi Klimaszewskiemu** za srebro w MP juniorów do lat 20 (w kategorii wagowej 105 kg uzyskał 319 kg w dwuboju).

Doceniona została także Marta Krawczyńska, która zdobyła 2 miejsce w biegu na 10 000 metrów podczas lekkoatletycznych MP seniorów.

Stypendium jest przyznawane na sześć miesięcy, a wysokość zależy od tego, czy uprawiana dyscyplina należy do olimpijskich, czy nie; czy jest to sport indywidualny czy drużynowy, jak również od rangi imprezy i kategorii wiekowej. W przypadku przyznanych właśnie stypendiów wyniosą one od 200 zł w przypadku siatkarek (dla każdej zawodniczki) do 600 zł dla biegaczki. Ze szczegółowymi zasadami przyznawania stypendiów można zapoznać się **