Sukces w Moskwie

ŁOS
Na zakończenie turnieju hokeiści Warty otrzymali srebrne medale. - Fot. H. Stawujak
Drużyna Klubu Sportowego Warta zajęła drugie miejsce w międzynarodowym turnieju hokeja halowego w Moskwie. W zespole Poznania, trenowanym przez Hieronima Stawujaka grali zawodnicy, którzy na co dzień są uczniami ...

Drużyna Klubu Sportowego Warta zajęła drugie miejsce w międzynarodowym turnieju hokeja halowego w Moskwie.

W zespole Poznania, trenowanym przez Hieronima Stawujaka grali zawodnicy, którzy na co dzień są uczniami Szkoły Podstawowej nr 26. Gracze ze stolicy Wielkopolski w finałowym pojedynku przegrali z ekipą gospodarzy, Dynamo Moskwa 1:3. W tym silnie obsadzonym turnieju uczestniczyło 30 drużyn w kategorii wiekowej młodzik z Rosji, Niemiec, Kazachstanu, Białorusi, Ukrainy i Polski.
- Najlepszym zawodnikiem imprezy został wybrany Dariusz Szłapka z Warty - powiedział szkoleniowiec poznańskiego zespołu, Hieronim Stawujak. - Turniej stał na wysokim poziomie, był bardzo dobrze zorganizowany. Dla wszystkich ekip został przygotowany program turystyczny. Zwiedzaliśmy Moskwę, chłopcy bawili się na dyskotece. Każdy z zawodników otrzymał również drobny prezent. Takie zawody to doskonała promocja hokeja. To nie tylko sportowa rywalizacja, ale również doskonała zabawa.
Medal wywalczony w Moskwie jest kolejnym sukcesem hokeistów Warty w tym roku. Wcześniej wywalczyli oni wicemistrzostwo Polski młodzików. Wyjazd do stolicy Rosji doszedł do skutku dzięki pomocy Wydziału Kultury Fizycznej Urzędu Miasta Poznania.

Uwaga, rekrutacja!

Dzieci, które chciałby od września 2006 roku, uczęszczać do klasy sportowej o profilu hokej na trawie, proszone są o kontakt z sekretariatem Szkoły Podstawowej nr 26 przy ul. Berwińskiego w Poznaniu, tel. (061) 8663 579.
Są jeszcze ostatnie wolne miejsca. Test sprawnościowy dla zainteresowanych odbędzie się jutro o godz. 16 i w sobotę o godz. 10 w hali sportowej w SP nr 26. Organizatorzy zapraszają chętne dzieci z klas trzecich. Dla przyszłych adeptów hokeja możliwy jest udział w międzynarodowych obozach sportowych.