Superpuchar 2016: Lech Poznań rozgromił Legię Warszawa 4:1 [ZDJĘCIA]

Krzysztof Tura
Lech Poznań rozgromił warszawską Legię aż 4:1.
Lech Poznań rozgromił warszawską Legię aż 4:1. Szymon Starnawski
Lech Poznań rozgromił warszawską Legię aż 4:1. Poznaniacy tym samym nowy sezon rozpoczynają od obrony Superpucharu Polski. Dwie bramki dla Kolejorza zdobył Dariusz Formella, po jednej dodali również Lasse Nielsen oraz Maciej Makuszewski.

Superpuchar 2016: Legia Warszawa Lech Poznań. Wynik 1:4

Pierwszy gol dla lechitów padł w 22 minucie. Zdobył go z rzutu wolnego Maciej Makuszewski, bramkarz Legii zdążył jedynie dotknąć piłkę w locie.

W 36 minucie z prawej strony boiska dośrodkował Aleksandrow, a Guilherme uderzeniem głową zamienił podanie na gol dla Legii Warszawa. Gra rozpoczęła się od nowa.

W 65 minucie kibice zobaczyli kolejną fatalną interwencję malarza, który piłkę zagraną z rzutu wolnego przez Radosława Majewskiego sparował prosto pod nogi Lasse Nielsena. Ten nie zawiódł i skierował piłkę do siatki legionistów.

W 90. minucie na 3:1 podwyższył Formella, który pokonał strzałem po ziemi fatalnie dysponowanego tego dnia Malarza. Dwie minuty Dariusz Formella ustalił ostatecznie wynik spotkania, strzelając swojego drugiego gola w tym meczu.

Lech Poznań rozgromił warszawską Legię aż 4:1 i obronił Superpuchar Polski.