Superpuchar WL Ligi: Pizzeria Retro zdobywa trofeum!

WL Liga zainaugurowała nowy sezon. W poniedziałkowy, upalny oraz burzowy wieczór na boisku Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 spotkały się cztery najlepsze zespoły ubiegłego sezonu.

Mistrz I i II WL Ligi, obrońca Superpucharu WL Ligi oraz zdobywca Pucharu WL Ligi. Emocji nie brakowało, a sam turniej zakończył się niespodzianką.

Półfinały

Zacznijmy jednak od początku, czyli od pojedynków półfinałowych. W pierwszym starciu byliśmy świadkami potyczki Lechity.net i EW. Rządne rewanżu za dwie bardzo wysokie porażki w ubiegłym sezonie „Pasy” nie dały szans mistrzowi WL Ligi i wygrały 4:2. Drugi półfinał zakończył się niespodzianką. Najbardziej utytułowana ekipa ligi musiała uznać wyższość Pizzerii Retro. Beniaminek I WL Ligi już po 10 minutach prowadził 3:0. Wiara Lecha jednak nie dała za wygraną i tuż przed końcem meczu prowadziła 4:3!

Niesamowity pościg nie dał finału. W ostatniej minucie stan pojedynku wyrównał zawodnik Retro doprowadzając tym samym do dogrywki. Nie przyniosła ona rozstrzygnięcia i o tym kto awansuje do finału musiały zdecydować rzuty karne. W tym elemencie gry lepiej radzili sobie zawodnicy Pizzerii Retro, którzy awansowali do finału Superpucharu WL Ligi!

EW – Lechita.net 4:2 (Sobczak 2, Szenfeld, N.Norek – Łapiński 2)
Pizzeria Retro – KKS Wiara Lecha 4:4 pd. k.2-1 (D.Norek 2, Adamski, Tabiszewski – Przybyłowski 3, T.Pacygon)

Mecz o III miejsce

W meczu o III miejsce zagrały … dwie najlepsze ekipy wiosennej edycji. Scenariusz meczu był zaczerpnięty z poprzedniego sezonu. Przypomnijmy. Pierwszy mecz wygrał Lechita.net (3:2, przegrywając 0:2), drugi pojedynek (w finale Pucharu WL Ligi) zakończył się remisem (2:2 przy wcześniejszym prowadzeniu 2:0 Wiary Lecha), a trzecia potyczka, która odbyła się w lidze zakończyła się podziałem punktów (4:4, przebieg meczu 2:0, 4:2 dla Lechity.net). Jak łatwo zauważyć obie drużyny wychodziły na dwubramkowe prowadzenie. W poniedziałkowy wieczór było … identycznie.

Lechita.net prowadził już 2:0, jednak Wiara Lecha, podobnie jak w meczu z Pizzerią Retro, podniosła się z kolan i zdobyła trzy bramki. Tym razem jednak zdobywcy Pucharu WL Ligi nie stracili gola w ostatniej sekundzie i zdobyli brązowy medal.

Podczas meczu Lechita.net zaprezentował efektowną oprawę mistrzowską, którą można podziwiać na dołączonych do artykułu zdjęciach.

KKS Wiara Lecha – Lechita.net 3:2
(Adamski, Górczak, Mikułan – Łapiński, Tórz)

Finał

Finałowy zestaw drużyn był niespodzianką. Pizzeria Retro podbudowana przejściem Wiary Lecha poszła za ciosem i pokonała w finale EW! Na początku meczu, podobnie jak w półfinałowym pojedynku, beniaminek wyszedł na prowadzenie 2:0.

Tym razem Retro pozwoliło rywalowi tylko na strzelenie kontaktowej bramki, na którą odpowiedziało trafieniem na 3:1. Beniaminek I WL Ligi wygraną w Superpucharze dał jasny sygnał pierwszoligowym drużynom, że w tym sezonie będzie silną drużyną, która może sporo namieszać.