Świetne wyniki warciarzy na Mistrzostwach Europy w Kajakarstwie

Kuba Błoszyk
Bardzo dobrą formę podczas Mistrzostw Europy w hiszpańskiej Trasonie zaprezentowali zawodnicy Warty Poznań. Ewelina Wojnarowska zdobyła brązowy medal, natomiast Tomasz Kaczor zajął piąte miejsce.

Kajakarka brązowy medal wywalczyła 4 lipca, podczas ostatniego dnia zawodów w konkurencji K2 (500 m), gdzie startowała w parze z Martą Walczykiewicz.

Polki zajęły trzecie miejsce dopływając do mety tuż za rosjankami i węgierkami, wyprzedzając zawodniczki z niemiec.

Brązowy medal to ogromny sukces młodej kajakarki i jednocześnie jedna z najważniejszych nagród w jej życiu.

Ewelina startowała również na 200 metrów, gdzie wspólnie z Karoliną Nają uplasowała się na ósmym miejscu.

Bardzo dobrze wypadł także debiutujący na Mistrzostwach Europy Tomasz Kaczor, który w konkurencji C1 (1000 m) zajął bardzo wysokie, piąte miejsce.