Sylwestrowa niespodzianka

JAC
Sylwester Walczak (z lewej) sprawił wczoraj niespodziankę i pokonał doświadczonego Mariusz Cieślaka. - Fot. W. Wylegalski
Pierwszy dzień 77. Indywidualnych Mistrzostw Polski w boksie przyniósł jedną sporą niespodziankę. W poznańskiej Arenie młody zawodnik PKB Poznań (a wychowanek Olimpii) Sylwester Walczak pokonał w eliminacjach kategorii ...

Pierwszy dzień 77. Indywidualnych Mistrzostw Polski w boksie przyniósł jedną sporą niespodziankę. W poznańskiej Arenie młody zawodnik PKB Poznań (a wychowanek Olimpii) Sylwester Walczak pokonał w eliminacjach kategorii lekkopółśredniej (64 kg), doświadczonego Mariusza Cieślaka z Gwardii Wrocław. Nieco wyższy poznaniak zaprezentował się w ringu z jak najlepszej strony i wygrał pewnie 27:13, awansując do dzisiejszego ćwierćfinału.

Zawiódł tylko Stępień

Dobrze spisali się też inni pięściarze trenera Zdzisława Nowaka. W wadze półśredniej (69 kg) Krzysztof Chudecki nie dał żadnych szans swojemu rywalowi Karolowi Ozimkowskiemu (Koszalin) i zwyciężył 38:6. Równie dobrze zaprezentował się także Sebastian Rzadkiewicz (waga półciężka – 81 kg), który wypunktował Marcina Wykę (Wnada Kraków) 44:6. W przedpołudniowej serii eliminacyjnej boksowało dwóch zawodników PKB w kategorii ciężkiej (91 kg). Łukasz Kuznowicz (wychowanek Zagłębia Konin) na pewno dobrze przepracował ostatni okres w ekipie trenera Nowaka, bo po dobrej walce wygrał z Jakubem Kapelińskim (Boks Team Poznań) 34:15. W poznańskim zespole zawiódł natomiast młody Przemysław Stępień, który nie wytrzymał ciosów Marka Mielczarczyka (Stella Gniezno) i przegrał już w drugiej rundzie przez rsc.

Awans faworytów

Z innych zawodników z Wielkopolski, do ćwierćfinału awansował Marcin Onak (Zagłębie Konin), który w wadze 64 kg pokonał Andrzeja Fanfarę (Gwardia Warszawa) 31:21. Natomiast Łukasz Wawrzyczek (PKB) wygrał z Pawłem Norkiem (Wisła Kraków) 39:19 i też wywalczył awans do ćwierćfinałów.
Do tej fazy mistrzostw Polski awansowali inni doświadczeni zawodnicy: Robert Świerzbiński (Hetman Białystok – 75 kg), Artur Zwarycz (Gwardia Wrocław – 75 kg) Mateusz Malujda (Gwardia W-wa – 91 kg), Piotr Sielawa (Hetman – 64 kg), Damian Jonak (Walka Zabrze – 69 kg) i Paweł Głażewski (Hetman – 81 kg). Ta grupa pięściarzy należy z pewnością do grona faworytów w swoich kategoriach. Prawdziwa walka rozpocznie się dzisiaj (godz. 11.00 i 17.00), kiedy pięściarze będą myśleli już o medalach tegorocznych mistrzostw Polski. Zwycięzcy ćwierćfinałów będą bowiem już mieli zapewnione podium. W sobotę o godz. 11.00 i 17.00 zostaną rozegrane walki półfinałowe, natomiast w niedzielę o godz. 11.00 – finały tegorocznych mistrzostw Polski.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?