Szamotulski bramkarzem Warty Poznań?

JAC
Grzegorz Szamotulski najprawdopodobniej podpisze kontrakt z Wartą Poznań.
Wszystko wskazuje na to, że nowym bramkarzem Warty Poznań zostanie Grzegorz Szamotulski. Kierownictwo zielonych chce zatrudnić 35-letniego Szamotulskiego ze względu na poważną kontuzję barku Łukasza Radlińskiego, jakiej doznał on podczas pierwszoligowego spotkania z GKS Katowice.

Szamotulski w środę zagrał w bramce Warty przez 45 minut, podczas meczu sparingowego z Polonią Leszno. Poznaniacy pokonali trzecioligowca 1:0, a jedyną bramkę zdobył Łukasz Jasiński w 25. minucie.

Dla podopiecznych trenera Artura Płatka była to jedna z form przygotowania do kolejnego pojedynku ligowego z Zawiszą Bydgoszcz (niedziela, godz. 19).

Szamotulski jeszcze wiosną poprzedniego sezonu był zawodnikiem Korony Kielce, a w przeszłości zagrał w polskiej ekstraklasie prawie 200 spotkań. Kontrakt z Wartą prawdopodobnie podpisze do końca rundy jesiennej.

W środowym meczu sparingowym z Polonią Leszno zieloni wystąpili w składzie - I połowa: Szamotulski - Magdziarz, Wichtowski, Otuszewski, Kosznik - Gajtkowski (Jasiński), Ngamayama (Scherfchen), Goliński, Foszmańczyk (Reiss), Sasin (Ciarkowski) - Klatt; II połowa: Sobański - Gabrych, Zawadzki, Bartkowiak, Białożyt - Bereszyński, Scherfchen, F. Marciniak, Reiss (Zagdański), Ciarkowski - Ujek.