Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

SZCZEPANKOWO - Czworonogi nie muszą mieć pieskich wakacji

Marta Żbikowska
Andrzej Koronowski trzeci rok prowadzi hotel dla zwierząt „Animals” w Szczepankowie
Andrzej Koronowski trzeci rok prowadzi hotel dla zwierząt „Animals” w Szczepankowie Grzegorz Dembiński
Zbliżają się wakacje i letnie wyjazdy. Właściciele czworonogów znowu staną przed dylematem: Co zrobić w tym czasie ze swoim pupilem? Psa albo kota można zabrać na wakacje. Coraz więcej hoteli proponuje pokoje dla gości z psami. Nie jest to jednak opcja dla osób, które lubią zwiedzanie zabytków. Pies nie musi być miłośnikiem średniowiecznej architektury, a do wielu muzeów po prostu nie wejdzie. Poza tym, spędzanie wakacji w wielkomiejskim zgiełku i upale to dla zwierząt po prostu męczarnia.

Wiele firm proponuje zorganizowane wyjazdy dla pana ze swoim psem, gdzie prowadzone są zajęcia z posłuszeństwa, czy pracy węchowej. Niektórzy organizatorzy proponują nawet zajęcia tańca z psem.

Jeśli ktoś zdecyduje się na wypoczynek bez czworonoga, musi zapewnić psu opiekę. Idealnie, jeśli podejmie się jej rodzina lub znajomi. W internecie można także znaleźć ogłoszenia osób, które podejmą się opieki nad psem w czasie wakacji. Warto też zastanowić się nad hotelem dla zwierząt. Wiele takich miejsc proponuje doskonałe warunki, teren do wybiegu, a także opiekę weterynarza.

– Zainteresowanie naszą ofertą jest coraz większe – mówi Andrzej Koronowski, właściciel hotelu dla zwierząt „Animals” na poznańskim Szczepankowie. – Jeśli ktoś chciałby zostawić psa na wakacje, musi dokonać rezerwacji wcześniej, bo w tym czasie mamy zazwyczaj pełne obłożenie. Możemy przyjąć 22 psy, bo tyle mamy pojedynczych kojców.

W Poznaniu i okolicach ofert jest sporo. Miejsca dla psów oferuje Farma „U Hery” w Ceradzu Kościelnym (5 kilometrów od Tarnowa Podgórnego), Stajenna Sfora w Szamotułach, hotele „Pokrzywno” i „Animals” w Poznaniu. Doba hotelowa dla psa w większości miejsc kosztuje w granicach 30 złotych (za większe psy zapłacimy często więcej, przy dłuższych pobytach jest możliwość negocjacji cen). Psy zostawiane w hotelach dla zwierząt powinny mieć książeczki zdrowia z zaświadczeniem od weterynarza o szczepieniach. Najlepiej, jeśli właściciel dostarczy kojec dla psa, aby zwierzę czuło się bezpieczniej w nowym miejscu. Konieczna jest też smycz i kaganiec.

– Psy lepiej się czują, jeśli mają coś, co przypomina im dom – tłumaczy Koronowski. – Może to być ulubiona miska, jakaś zabawka albo chodniczek.
Prowadzący hotele dla zwierząt opowiadają o właścicielach psów potrafiących przesadzić. Niektórzy z nich próbują przywieźć do hotelu ulubioną kanapę albo fotel czworonoga.

– Dobrze, jeśli ktoś, kto chce zostawić psa na dłużej, przyjedzie najpierw, aby zwierzę obwąchało teren, poznało opiekuna, który będzie się nim zajmował – mówi właścicielka hotelu dla zwierząt „Pokrzywno” w Poznaniu.

od 12 lat
Wideo

Gazeta Lubuska. Winiarze liczą straty po przymrozkach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto