Szermierka - Akademiczki z Klubowym Pucharem Europy

Jacek Pałuba
I. Więckowska, B. Jóźwiak i K. Kędziora po wygraniu KPE
I. Więckowska, B. Jóźwiak i K. Kędziora po wygraniu KPE Archiwum Ireny Więckowskiej
Szablistki poznańskiego AZS OŚ nieźle zainaugurowały międzynarodowy sezon. Irena Więckowska, Bogna Jóźwiak i Katarzyna Kędziora wywalczyły we Francji Klubowy Puchar Europy w tej broni. Poznanianki w finale tego turnieju pokonały francuską ekipę PUC Escrime z Paryża 45:41

Po tym sukcesie szablistki ze stolicy Wielkopolski wzięły udział w pierwszych w tym sezonie zawodach Pucharu Świata w Orleanie. Więckowska i Jóźwiak awansowały do 1/8 finału. Irena Więckowska po wygraniu w grupie pięciu pojedynków, pokonała potem Kathrine Kempe z Wielkiej Brytanii 15:6 oraz Amerykankę Dagmarę Wozniak 15:12. W 1/8 finału przegrała z Rosjanką Jekateriną Djaczenko 7:15 i została sklasyfikowana na 10. pozycji.

Z kolei Jóźwiak po wyjściu z grupy, pokonała Alejandrę Benitez z Wenezueli 15:7 i Niemkę Alexandrę Bujdoso 15:10. W 1/8 finału trafiła na amerykańską mistrzynię olimpijska Mariel Zagunis i przegrała 7:15. Zagunis wygrała później całe zawody, a Jóźwiak została sklasyfikowana na 16. miejscu.

Katarzyna Kędziora zajęła 69. pozycję, a najlepsza z Polek Aleksandra Socha AZS AWF Warszawa) była w ćwierćfinale.