Szkoleniowy zastrzyk wiedzy

Elwira Trzcielińska
Elwira Trzcielińska
Udostępnij:
Pielęgniarki i położne stanowią grupę zawodową narażoną na ogromny stres. Każdego dnia mają kontakt z pacjentami i lekarzami, którzy wyładowują na nich swoje frustracje. Teraz - dzięki specjalnym szkoleniom - ma się to zmienić.

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych, z siedzibą w Poznaniu, postanowiła wyjść naprzeciw pracownikom służby zdrowia, realnie zagrożonym wypaleniem zawodowym. Wraz z doświadczoną firmą trenerską CreativeMedia wizerunek-doradztwo-szkolenia z Poznania przygotowała projekt kursów, które pozwolą pielęgniarkom i położnym lepiej komunikować się z pracownikami i pacjentami oraz radzić sobie ze stresem. – Nikt nie zajmował się nami, nie dbał o to, czy nie pracujemy ponad nasze siły – mówią zgodnie uczestniczki pierwszego szkolenia.

Projekt „Kursy dla Pielęgniarek i Położnych”, który całkowicie finansowany jest przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego, ruszył pierwszego października. W ciągu 15 miesięcy trzysta pielęgniarek z całego województwa będzie uczęszczało na szkolenia organizowane przez firmę CreativeMedia wizerunek-doradztwo-szkolenia. – Wiemy, że problem wypalenia zawodowego wśród pielęgniarek i położnych istnieje, ale nikt się tym nie zajmował. Zawody te, będące rodzajem misji, wybierają osoby o szczególnej wrażliwości na drugiego człowieka – mówi Aneta Murakowska, główny trener projektu. – Nasza firma prowadzenie szkoleń także traktuje jak swoistą misję, tym bardziej cieszymy się, że jako partner Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych, stworzyliśmy program wychodzący naprzeciw oczekiwaniom – dodaje Aneta Murakowska.

Pierwsze dni szkoleniowe poświęcone są całkowicie komunikacji. Podczas dwudniowego warsztatu „Nie jest ważne, co mówisz, ważne, co słyszą – pielęgnuj sztukę porozumienia” pracownicy służby zdrowia dowiedzą się, jak skutecznie komunikować się z otoczeniem. Aktywne ćwiczenia prowadzone przez rekomendowanego trenera pomogą przełamać bariery komunikacyjne i unikać zaostrzania konfliktów. – Szkolenie to nie wykład, to przede wszystkim scenki, postawienie uczestnika w realnej sytuacji. Dzięki pracy zespołowej każda postawa jest od razu oceniana i weryfikowana – mówi Aneta Murakowska. – To najskuteczniejsza metoda pracy. Przykłady podparte teorią pozwalają uczestnikom szkoleń inaczej spojrzeć na swoją pracę – dodaje.
Uczestniczy pierwszych z cyklu szkoleń wrócą do Poznania już w przyszłym miesiącu. Wtedy dowiedzą się jak radzić sobie ze stresem i unikać wypalenia zawodowego. W październiku przeszkolonych zostanie jeszcze pięć grup. Szkolenia odbywają się w budynku OIPiP, przy ul. Grunwaldzkiej 65 w Poznaniu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jest projekt zmian w kodeksie pracy

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie