Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szukają nurków, płacą 7 tysięcy!

Kuba Błoszyk
Kuba Błoszyk
Zostać policjantem albo zawodowym nurkiem? To tylko niektóre z ofert pracy dla młodych ludzi, jakie czekały na osoby odwiedzające targi pracy "Akademia Rozwoju i Przedsiębiorczości".

Akademia Rozwoju i Przedsiębiorczości to największe takie wydarzenie w Poznaniu organizowane z myślą o młodych osobach poszukujących zatrudnienia i praktyk, które są zainteresowane bezpośrednim spotkaniem z pracodawcami.

Swoje oferty na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa prezentowało 30 wystawców w tym między innymi Wojewódzka Komenda Policji.
- Poszukujemy kandydatów do służby w policji zarówno z doświadczeniem średnim jak i wyższym. Nasza oferta skierowana jest zarówno do kobiet jak i mężczyzn - zachęcał Piotr Swornowski z KWP w Poznaniu. - Jako policja proponujemy stałe warunki wynagrodzeń, dodatkowe wynagrodzenia typu "trzynastka", "mundurówka", dofinansowanie do wczasów, a są to argumenty, dla których warto zostać policjantem.
Oprócz stoisk Wojewódzkiej Komendy Policji czy Wojewódzkiego Urzędu Pracy oferty pracy prezentowała m.in. szkoła żeglarstwa "Kliper" chcącą zatudnić żeglarzy, a także szkoła "Nurkowanie Poznań" szukająca zawodowych nurków.
- W okresie wakacyjnym nurek w naszej szkole może zarobić nawet 7 tysięcy złotych - zapewnia jeden z przedstawicieli szkoły "Nurkowanie Poznań".

Te stoiska cieszyły się dużym zainteresowaniem, ponieważ młodzi ludzi mogli połączyć tu zamiłowanie do sportów z całkiem niezłymi zarobkami. Czego można chcieć więcej?

Oprócz zapoznania się z ofertami pracy studenci mieli także okazję uczestniczyć w 15 spotkaniach warsztatowych z zakresu rozwoju zawodowego i obejrzeć prezentacje firm. Chętni mogli także skorzystać z punktów doradczych, w których można było m.in. dowiedzieć się, jak stworzyć idealne CV albo zajrzeć do kącika wizażu, gdzie udzielano porad, jak się zaprezentować na rozmowie kwalifikacyjnej.

Przedstawiciele instytucji wspierających przedsiębiorczość odpowiadali też na pytania młodych osób planujących założenie własnej firmy i informowali o możliwościach dofinansowana otwarcia działalności gospodarczej.

Targi pracy cieszyły się dużą popularnością wśród studentów. Dla wielu z nich jak chociażby Marysi, studentki filologii romańskiej oraz kognitywistyki, idea takich właśnie targów pracy jest wspaniałym pomysłem, ponieważ pomaga zaplanować swoją karierę oraz znaleźć wymarzoną przyszłą pracę.

- Takie targi to na pewno bardzo pozytywna sprawa! Wydają mi się bardzo korzystne dla nas studentów, szczególnie tych, którzy jeszcze nie mają zaplanowanej kariery. Nie wiemy dokładnie, co chcemy zrobić i czujemy się trochę zagrożeni, ponieważ dopadł nas kryzys - mówi Marysia, która chce związać swoją przyszłość ze szkoleniami kadr. - Chciałabym zostać szkoleniowcem, w przyszłości trenerem kadr. Dlatego przede wszystkim jest to dla mnie okazja podpatrzenia trochę od kuchni, jak to wygląda, jak prowadzi się takie szkolenia i być może zdobycia jakiegoś doświadczenia oraz nawiązania kontaktów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto