T-Mobile Ekstraklasa: Lech Poznań - Lechia Gdańsk 2:1. Relacja z meczu. Zobacz zdjęcia

Piotr Wiśniewski
Lechia przegrała w wyjazdowym meczu z Lechem w Poznaniu 1:2. Było to zasłużone zwycięstwo gospodarzy, którzy rozegrali dobre zawody. Do przerwy lechici prowadzili 1:0 i kontrolowali grę. Także druga połowa toczyła się pod ich dyktando, ale stały fragment gry przyniósł powodzenie biało-zielonym. Samobójcze trafienie Injaca i mecz rozpoczął się na nowo. W końcówce Lech jednak zdobył drugą bramkę, a w ostatniej minucie Pawłowski uchronił Lechię przed utratą trzeciej bramki.

Lech Poznań - Lechia Gdańsk 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 - Ubiparip (43), 1:1 - Injac (64-sam.), 2:1 - Możdżeń (86)

Lech: Burić - Kikut, Wojtkowiak, Kamiński, Henriquez, Możdżeń, Injac, Murawski, Tonev (71' Drewniak), Ubiparip (90+3' Drygas), Rudnev (90+1' Djurdjević).

Lechia: Pawłowski - Janicki, Madera, Bąk, Wilk, Surma, Bajić (88' Dawidowski), Kosecki (74' Lukjanovs), Nowak, Hajrapetjan (56' Machaj), Traore.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).

Widzów: 20 000.

90+5 min. - Koniec meczu. Lech wygrywa z Lechią 2:1 i jest to w pełni zasłużone zwycięstwo "Kolejorza".

90+4 min. - Ubiparip schodzi. Wchodzi Drygas.

90+3 min. - Nowak mocno wstrzelił piłkę z rzutu wolnego, piłkarze Lechii przeszkodzili sobie w skutecznym oddaniu strzału, ale na spalonym jeden z lechistów.

90+3 min. - Rudnew opuszcza boisko. Wchodzi Ivan Djurdjević.

90 min. - Sędzia do regulaminowego czasu gry doliczył trzy minuty.

90 min. - Lech wychodził 3:1, w sytuacji sam na sam z Drewniakiem broni Pawłowski, który uchronił Lechię przed utratą trzeciej bramki.

89 min. - Nowak zagrywał piłkę po rzucie rożnym, ale do futbolówki nie dopadł żaden z jego kolegów.

88 min. - Zmiana w Lechii. Tomasz Dawidowskiego za Bajicia.

86 min. - Lech ponownie na prowadzeniu. Wilk źle wybił piłkę, podał ja do Możdżenia, a ten z prostego podbicia uderza w światło bramki i pokonuje Pawłowskiego. Lech - Lechia 2:1.

85 min. - Traore sam pognał na bramkę i omal nie zdobył bramki. Minął obrońców, wpadł w pole karne, zabrakło mu dosłownie centymetrów przy ubiec także bramkarza Lecha.

84 min. - Nowak do Traore. Abdou Razack przy próbie przyjęcia piłki pomagał sobie ręką.

82 min. - Skuteczna interwencja Madery powstrzymuje atak gospodarzy.

80 min. - Strzał Traore zablokowany.

80 min. - Wolny dla Lechii niemal z linii pola karnego.

76 min. - Ubiparip ładnie ograł obrońców Lechii, pytanie jednak do kogo zagrywał?

75 min. - Na boisku znów leży Jakub Kosecki. Jak się okazuje Kosecki na wróci już na plac gry. W jego miejsce wchodzi Ivans Lukjanovs.

74 min. - Drewniak źle podawał do kolegi z zespołu.

72 min. - Za mocna wrzutka Murawskiego, piłkę głową wybił Bąk.

71 min. - Szymon Drewniak za Tonewa.

71 min. - Kosecki prosi o interwencję sztab medyczny Lechii.

69 min. - Za akcją Lechii nie zdążył Traore, który znalazł się na pozycji spalonej.

68 min. - Kolejna akcja lechitów. Możdżeń strzelił obok słupka.

67 min. - Traore do Machaja. Fatalne dośrodkowanie pomocnika Lechii.

65 min. - Lech mógł natychmiast odpowiedzieć. Niecelnie uderzał Ubiparip.

64 min. - Lechia wyrównuje. Bramkę gdańszczanom przyniósł stały fragmenty gry. Po rzucie rożnym piłkę w siatce umieścił Injac, który strzelił "swojaka". Lech Lechia 1:1.

64 min. - Drugi z rzędu rzut rożny dla Lechii.

63 min. - Dobry zamysł Nowaka. Zabrakło precyzji przy podaniu do Traore.

62 min. - Kosecki źle podaje do Nowaka. Gospodarze jednak popełnili faul przy tej akcji.

60 min. - Traore. Strzał w stylu "Panu Bogu w okno".

59 min. - Kosecki wygrał pojedynek z Kamińskim, w porę z pomocą młodemu obrońcy Lechia przyszedł Wojtkowiak, który dobrze zaasekurował.

58 min. - Ubiparip w walce o górną piłkę fauluje Bąka.

56 min. - Zmiana w Lechii. Machaj za Hajrapetjana.

56 min. - Z akcją wyszli gdańszczanie, ale Kosecki był na spalonym.

55 min. - Dobra interwencja Kamińskiego.

53 min. - Z lewej strony Tonew zacentrował na głowę Rudnewa, Łotysz nie doszedł do piłki.

52 min. - Ubiparip. Jeden zwód, drugi, strzał w sam środek bramki.

51 min. - Znów zakotłowało się w polu karnym Lechii. Przy wyskoku faulował Możdżeń. Dobra interwencją wykazał się też Pawłowski.

50 min. - Dobra akcja Lecha. Możdżeń nie utrzymał jednak piłki.

48 min. - Henriquez sfaulował Traore.

47 min. - Lech w posiadaniu piłki. Gospodarze powoli przesuwają się pod pola karne Lechii.

46 min. - Właśnie rozpoczęła się druga połowa meczu.

45 min. - Pierwsza połowa potrwała dokładnie 45 minut. Do przerwy Lech prowadzi 1:0. To była dobra połowa w wykonaniu poznaniaków. Gospodarze mają przewagę i grają ładnie dla oka.

43 min. - Lech dopiął swego. Przewaga Kolejorza zaprocentowała bramką. Ubiparip sprzed "16", miał dużo miejsca, przyjął, uderzył i wyprowadził Lecha na prowadzenie. Lech - Lechia 1:0.

43 min. - Możdżeń zacentrował do Ubiparipa. Piłkarz Lecha na spalonym.

42 min. - Możdżeń dośrodkował na głowę Madery.

41 min. - Niecelnie podawał Rudnew.

40 min. - Akcja Traore przerwana.

38 min. - Nowak z rożnego. Piłkę ze swojego polu karnego wybił...Rudnew.

39 min. - Gdańszczanie odważniej zaatakowali.

37 min. - Lechia wyszła z kontrą. Kosecki uderzył w środek bramki.

36 min. - Kotłuje się w polu karnym Lechii. Po rzucie rożnym gdańszczanie wybijają piłkę z linii bramkowej!

36 min. - Tonew płasko po ziemi, Pawłowski wślizgiem wybił piłkę na róg.

34 min. - Piękne zagranie do Rudnewa, Łotysz równie ładnie przyjmuje piłkę. Po raz kolejny zabrakło mu wykończenia. Uderzał niecelnie.

34 min. - Dośrodkowanie Wilka zostało zablokowane.

33 min. - Płaskie uderzenie Tonewa. Bez efektu.

32 min.- Traore w polu karnym. Nic z tego! Nie miał komu podawać.

32 min. - Lechici przenoszą grę na połowę Lechii.

29 min. - Gra przeniosła się pod pole karne gospodarzy. Na spalonym jednak jeden z zawodników gości.

28 min. - Ależ szczęście Lechii! Szybka akcja Lecha, Tonew w biegu zagrał idealnie na nogę Rudnewa. Łotysz z kilka metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką.

27 min. - Rundew walczył z obrońcami Lechii, górą gdańszczanie. Lech jednak cały czas w posiadaniu piłki.

26 min. - Injac chciał dośrodkować, a wyszedł z tego strzał. Piłkę pewnym chwytem łapie Pawłowski.

25 min. - Tonew zszedł do środka, soczyście uderzył. Na posterunku Pawłowski.

23 min. - Możdżeń doszedł do piłki, nie zdołał jej jednak utrzymać w boisku.

21 min. - Kikut wpadł w pole karne, podał do Rudnewa, Łotyszowi przeszkadzał Surma i uderzył niedokładnie.

20 min. - Odnotujmy dośrodkowanie na głowę Koseckiego. I tyle, bo trudno to nazwać strzałem.

20 min. - Lech spokojnie buduje akcję. Gospodarze utrzymują się przy piłce, ale nie potrafią przedostać się pod pole karne gdańszczan.

17 min. - Wrzutka Koseckiego, piłki nie przeciął żaden z jego kolegów i w efekcie wylądowała ona w rękawicach Buricia.

16 min. - Rzut wolny dla Lechii po faulu na Traore.

15 min. - Injac do Rudnewa. Łotysz źle przyjął piłkę.

14 min. - Ładna akcja Traore, próbował podawać do Surmy, ale podał pod nogi obrońcy Lecha.

12 min. - Bajić z wolnego po ziemi i wprost w bramkarza.

11 min. - Hajrapetjan faulowany. Co ciekawe w jednej akcji mieliśmy aż cztery odbiory piłki. Dwa ze strony gospodarzy i dwa ze strony Lechii.

10 min. - Traore niedokładnie podawał, piłka w posiadaniu gospodarzy.

8 min. - Znakomita okazja Lecha. Kikut na pełnej szybkości wstrzelił piłkę w pole karne, tam dopadł do niej Rudnew, ale z bliska nie zdołał pokonać Pawłowskiego, który w dobrym stylu odbił futbolówkę.

6 min. - Biało-zieloni grają wysokim pressingiem na połowie rywali. Z piłką urwał się jednak Tonew, ale przekroczył końcową linię.

5 min. - Już pierwsze minuty pokazują, kto będzie stroną atakującą. Lechia szuka swoich szans w grze z kontry.

3 min. - Nieudane dośrodkowanie z prawej strony pola karnego Lechii. Od bramki wznowił Pawłowski.

1 min. - Kibice Lecha przygotowali efektowną oprawę...przeciwko Euro 2012. "Bandy kiboli bójcie się chamy". Prześmiewczy transparent odnosi się do panującej sytuacji w Polsce na kilka tygodni przed mistrzostwami Europy.

1 min. - Pierwszy gwizdek sędziego Szymona Marciniaka. Rozpoczęli gospodarze.

W ostatnich czterech meczach Lech zdobył 10 punktów i w niedzielę chce pójść za ciosem, tym bardziej, że coraz bardziej realny staje się występ poznaniaków w europejskich pucharach. Ale o swoje walczy także Lechia.

Przypomnijmy, że w rundzie jesiennej Lechia bezbramkowo zremisowała z Lechem. Jak będzie teraz?

Lech: Burić - Kikut, Wojtkowiak, Kamiński, Henriquez - Możdżeń, Injac, Murawski, Tonew - Ubiparip, Rudnew.

Skład Lechii: Pawłowski - Janicki, Madera, Bąk, Wilk - Bajić, Hajrapetjan, Surma, Nowak, Traore - Kosecki.

Niedzielny mecz jest szczególny dla Jakuba Wilka, który zimą został wypożyczony do Lechii właśnie z Lecha. Wilk urodził się w stolicy Wielkopolski i tam spędził całą swoją dotychczasową karierę. Teraz zagra przeciwko byłym kolegom.

Kadra Lechii na mecz z Lechem w Poznaniu:

bramkarze: 1. Michał Buchalik, 24. Wojciech Pawłowski

obrońcy: 2. Rafał Janicki, 4. Sergejs Kożans, 5. Krzysztof Bąk, 6 Luka Vućko, 13. Sebastian Madera, 19. Jakub Wilk, 26 Luis Santos Deleu

pomocnicy: 7. Abdou Razack Traore, 8. Łukasz Surma, 16. Jakub Kosecki, 17 Marcin Pietrowski, 20 Lewon Hajrapetjan, 21 Mateusz Machaj, 22. Paweł Nowak, 23. Marko Bajić

napastnicy: 9. Piotr Grzelczak, 15. Adam Duda, 10 Tomasz Dawidowski, 11 Ivans Lukjanovs,

Gdańszczanie szukają punktów potrzebnych im do utrzymania w T-Mobile Ekstraklasie. W jednym z artykułów postawiliśmy pytanie czy biało-zieloni utrzymają się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Układ meczów im nie sprzyja, ale na pewno piłkarze nie odpuszczą.