Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tak Polacy planują oszczędzać na ogrzewaniu! Uszczelnianie okien i portfeli. Oto sprawdzone sposoby

Adrianna Jackowiak
Adrianna Jackowiak
Jak informuje agencja SW Research, w okresie zimowym 2022/23 co drugi Polak planuje zaoszczędzić na ogrzewaniu domu lub mieszkania! Badania wskazują, że najczęściej myślą o tym osoby powyżej 50 roku życia oraz mieszkańcy wsi i małych miast.

Przejdź dalej >>>
Jak informuje agencja SW Research, w okresie zimowym 2022/23 co drugi Polak planuje zaoszczędzić na ogrzewaniu domu lub mieszkania! Badania wskazują, że najczęściej myślą o tym osoby powyżej 50 roku życia oraz mieszkańcy wsi i małych miast. Przejdź dalej >>>https://swresearch.pl/
Jak Polacy planują oszczędzać na ogrzewaniu? Co drugi Polak planuje zaoszczędzić na ogrzewaniu domu lub mieszkania w okresie zimowym 2022/23 wynika z najnowszego badania agencji SW Research. Najczęściej myślą o tym osoby powyżej 50 roku życia oraz mieszkańcy wsi i małych miast.

Jak Polacy planują oszczędzać na ogrzewaniu?

Jak informuje agencja SW Research:

- Co drugi Polak planuje zaoszczędzić na ogrzewaniu domu lub mieszkania w okresie zimowym 2022/23. Najczęściej myślą o tym osoby powyżej 50 roku życia oraz mieszkańcy wsi i małych miast.

Globalny kryzys energetyczny dotarł również do Polski. Według oficjalnych danych polskie elektrownie, bazujące głównie na towarze deficytowym – węglu, produkują coraz mniej energii. W lipcu tego roku było to nawet 15% niż w 2021 w tym samym okresie. Niższa podaż energii oznacza jej wyższy koszt dla konsumenta, co z kolei przekłada się nie tylko na wysokość naszych rachunków płaconych z czynszem, ale również na ceny praktycznie wszystkich produktów używanych i kupowanych przez nas każdego dnia.
Rosnące koszty są nieuniknione, a zatem co możemy zrobić aby zmniejszyć zużycie energii? Agencja badawcza SW Research w ostatnim sondażu postanowiła zapytać Polaków o ich najczęstsze strategie u progu nadchodzącej zimy.

Przykra niespodzianka dla młodych i miastowych

Blisko 2/3 Polaków (62 proc.) przyznaje, że to kryzys na rynku grzewczym zmusza ich do planowanych oszczędności. Recesja najbardziej zaskoczyła najmłodszych konsumentów energii (18-34 lata) oraz mieszkańców miast powyżej 200 tys.
Tylko niespełna 1/5 badanych (18 proc.) twierdzi, że na ogrzewaniu planowała oszczędzić już wcześniej. Do tej grupy najczęściej należą najstarsi (50+), najsłabiej zarabiający (do 2 tys. netto miesięcznie) oraz mieszkańcy małych miejscowości.

Jak Polacy planują oszczędzać na ogrzewaniu? Wejdź do naszej galerii i poznaj szczegóły!

Źródło: "SW Research"

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Parada Motocyklistów w Łodzi

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto