Polecamy

W decyzji wydanej przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska (RDOŚ) w Poznaniu dokładnie określono rodzaj i miejsce realizacji przedsięwzięcia © Waldemar Wylegalski
[3/15]

Tak wygląda realizacja pierwszego etapu trasy tramwajowej na Naramowice. Jak prezentuje się jej historia, teraźniejszość i przyszłość?

W decyzji wydanej przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska (RDOŚ) w Poznaniu dokładnie określono rodzaj i miejsce realizacji przedsięwzięcia. Inwestycja obejmuje budowę linii tramwajowej od Wilczaka do Błażeja, budowę i przebudowę układu drogowego, powstanie obiektów inżynierskich. Z uwagi na konieczność ograniczenia oddziaływania akustyczne na otoczenie na inwestora nałożono m.in. obowiązek zastosowania nawierzchni o zmniejszonej emisji hałasu, wykonania torowiska w technologii szyn bezstykowych, amortyzowanych z wkładkami przyszynowymi – antywibracyjnymi i wyciszającymi.

Ponadto w pierwszym roku po zakończeniu inwestycji ma on przeprowadzić analizy, których celem jest zweryfikowania ustaleń dotyczących przewidywanego wpływu inwestycji na środowisko, a także sprawdzić czy zaplanowane w decyzji działania zapobiegawcze przyniosły oczekiwany skutek.

Zobacz kolejne etapy ---->Jak wygląda historia, teraźniejszość i przyszłość trasy tramwajowej na Naramowice? Jak było, co się zmieniło, jakie zmiany następują obecnie i jak będzie za kilka czy kilkanaście miesięcy? Więcej o tym w naszej specjalnej galerii!

Najnowsze wiadomości

reklama