Tauron Basket Liga: ŁKS Łodź - PBG Basket Poznań 56:83

Grzegorz Dembiński/Archiwum Polskapresse
PBG Basket Poznań pokonał w poniedziałkowym spotkaniu ŁKS Łódź 83:56 i przełamał złą passę. To dobrze wróży na kolejne mecze w 2012 roku.

Poznaniacy, choć wystąpili bez silnego skrzydłowego Aleksandra Lichodziejewskiego, co stanowiło spore osłabienie, nie dali zdominować się w mającej kluczowe znaczenie walce pod tablicami, odnoszac w pełni zasłużony sukces. Podopieczni Milijii Bogicevicia w końcówce pierwszej kwarty wypracowali sobie kilkupunktową przewagę i wygranej nie pozwolili sobie odebrać, choć na przerwę zespoły schodziły przy wyniku remisowym 34:34, po "trójce" łodzianina Pawła Malesy.

Losy meczu rozstrzygnęła praktycznie trzecia kwarta wygrana przez PBG Basket jedenastoma "oczkami". W ostatniej odsłonie poznaniacy całkowicie dominując już na parkiecie powiększyli jeszcze rozmiary zwycięstwa.

Pierwszoplanowe role odegrali, prowadząc drużynę do wygranej najskuteczniejszy w poznańskiej ekipie Damian Kulig oraz trójka Serbów Żarko Comagić, Djordje Micić i Niksa Nikolić. Ten ostatni nie był wprawdzie skuteczny, zanotował za to najwięcej w ekipie trenera Bogicevicia asyst, nieźle też radził sobie, zwłaszcza w obronie pod własnym koszem.

ŁKS Łodź - PBG Basket Poznań 56:83 (14:19, 20:15,14:27, 8:22)

ŁKS: Dłuski 20, Malesa 14 (4x3), Sulima 10, Bartoszewicz 4, Kenig 4, Krajewski 2, Szczepaniak 2, Kalinowski 0, Trepka 0

PBG: Kulig 29 (2x3), Comagić 17, Micić 14 (2x3), Bartosz 11 (1x3), Smorawiński 7 (2x3), Nikolić 4 (1x3), Parzeński 1, Filarowski 0, Milczyński 0, Nowak 0.

Najnowsze informacje ze sportu w regionie - czytaj na stronie "Głosu Wielkopolskiego"