Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Te schorzenia mogą grozić pracującym przy biurku. Nie tylko zwyrodnienia kręgosłupa i choroby oczu [lista]

Kamila Pochowska
Kamila Pochowska
Garbienie się i pochylanie do przodu przez kilka godzin, może prowadzić do duszności i bólu w klatce piersiowej. Siedząc także wywieramy nacisk na narządy jamy brzusznej, co wiąże się z możliwością wystąpienia zaparć i problemów trawiennych.
Garbienie się i pochylanie do przodu przez kilka godzin, może prowadzić do duszności i bólu w klatce piersiowej. Siedząc także wywieramy nacisk na narządy jamy brzusznej, co wiąże się z możliwością wystąpienia zaparć i problemów trawiennych. pixabay
Praca przy biurku może być niebezpieczna dla naszego zdrowia. Brak aktywności fizycznej i długotrwałe siedzenie w jednej pozycji może prowadzić do wielu chorób i schorzeń. Zespół cieśni nadgarstka, problemy ze wzrokiem, czy zwyrodnienia kręgosłupa - te i inne schorzenia mogą być następstwem wielogodzinnej pracy siedzącej.

Pozycja siedząca to najgorsza pozycja dla kręgosłupa. A to właśnie w takiej pozycji najczęściej pracujemy. Mało kto wie, ale siedząc nie tylko obciążamy kręgosłup, ale i narażamy się na ból głowy. Garbienie się i pochylanie do przodu przez kilka godzin, może prowadzić do duszności i bólu w klatce piersiowej. Siedząc także wywieramy nacisk na narządy jamy brzusznej, co wiąże się z możliwością wystąpienia zaparć i problemów trawiennych.

Praca w trybie siedzącym. Te schorzenia grożą pracownikom biurowym

Takie mogą być skutki pracy siedzącej. Nie tylko problemy z kręgosłupem i choroby oczu - szczegóły prezentujemy w poniższej galerii.

Siedzący tryb pracy zwiększa ryzyko zgonu aż o 60 %. Jak temu zapobiec, skoro używamy komputerów i laptopów do pracy i nauki? Według informacji dostępnych na stronie www.pacjent.gov.pl, wystarczy nabrać kilku drobnych nawyków.

Według specjalistów przede wszystkim powinniśmy dobrać krzesło, które nie tylko będzie wygodne, ale i bezpieczne dla naszego kręgosłupa. Najważniejsze, aby podpierać dolną część kręgosłupa, która jest najczęściej zaniedbywanym odcinkiem. Ważna jest również wysokość siedzenia. Kolana powinny znajdować się nieco poniżej biodra, aby umożliwić swobodną cyrkulację krwi. Również ułożenie stóp ma znaczenie. Według zaleceń nie należy ich krzyżować, a położyć płasko na podłodze. Ekran powinien być ustawiony na wysokości oczu. Dla komfortu naszego wzroku warto monitor odchylić delikatnie do tyłu.

Pamiętaj również o robieniu przerw. Nieprzerwana praca przy monitorze nie powinna trwać dłużej, niż 45 minut.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Te schorzenia mogą grozić pracującym przy biurku. Nie tylko zwyrodnienia kręgosłupa i choroby oczu [lista] - Gazeta Pomorska

Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto