Tenis - Mistrzowskie medale tenisistów z Poznania

Maciej Łosiak
Gracze AZS Poznań: Przemysław Michocki (z lewej) wywalczył brąz  w singlu i srebro w deblu ze Stanisławem Dziewą
Gracze AZS Poznań: Przemysław Michocki (z lewej) wywalczył brąz w singlu i srebro w deblu ze Stanisławem Dziewą fot. Zbigniew Kowal
Trzy medale wywalczyli reprezentanci wielkopolskich klubów podczas mistrzostw Polski młodzików (do lat 14) o puchar PZT, które odbyły się w Centrum Tenisowym Angie w Puszczykowie.

Na drugim stopniu podium stanął debel AZS Poznań: Przemysław Michocki/Stanisław Dziewa (trener Dariusz Drzewiecki). Ponadto Michocki wywalczył brązowy medal w grze pojedynczej. Także brązowy krążek zdobył w grze podwójnej Mieszko Kwaśniewski (Angie Puszczykowo). O rok młodszy od pozostałych medalistów Mieszko grał w parze z Michałem Bareją (Promasters Szczecin). Zawodnik z Puszczykowa awansował też do drugiej rundy singla, w której znalazł się także inny gracz AZS Maciej Szymankiewicz.

- To mój największy sukces sportowy. Jeszcze nigdy nie zdobyłem trzech medali mistrzostw Polski w ciągu tygodnia. Przed startem indywidualnym w Puszczykowie wywalczyłem również srebrny medal w drużynowych mistrzostwach Polski- mówi Przemysław Michocki. - Najtrudniejszym i jednocześnie najważniejszym meczem turnieju był pojedynek w ćwierćfinale z wysokim Christopherem Liniewskim. Rywal serwował mocno, jak senior. W drugim secie prowadził ze mną 5:2, ale udało mi się skutecznie zagrać pięć kolejnych gemów i wygrałem 7:5. Najważniejsze cele sportowe? Dalsze podnoszenie umiejętności pod okiem trenera Dariusza Drzewieckiego. Mam nadzieję, że latem wspólnie z kolegami z klubu będziemy walczyć o tytuł drużynowych mistrzów Polski.

W finale singla chłopców Michał Dembek (Mera Warszawa, nr 1) pokonał Huberta Hurkacza (KKT Wrocław, nr 2) 6:4,6:2. Zdobywca Pucharu PZT w kategorii młodzików stracił tylko 15 gemów. Dembek/Hurkacz zwyciężyli też w grze podwójnej. W turnieju deblowym z wielkopolskich tenisistów do 1/4 dotarli jeszcze gracze AZS Poznań Wojciech Adamek, Adam Kaczmarek, którzy w meczu o półfinał przegrali z późniejszymi złotymi medalistami.

W rywalizacji dziewcząt niespodzianką in minus jest porażka jedynej reprezentantki Wielkopolski Elżbiety Iwaniuk (AZS Poznań). W pierwszej rundzie przegrała ona z Barbarą Wiśniewską (RKT Return Radom) 2:6 ,2:6. Cichą faworytką turnieju była trenująca w Essen (Niemcy) Julia Mikulski (183 cm). Reprezentująca Promasters Szczecin tenisistka stanęła na najwyższym stopniu podium. Turniej deblowy wygrała para z nr 1: Magdalena Fręch (ŁKT Łódź)/Aleksandra Buchla (KS Warszawianka Warszawa) .

- Poziom umiejętności tenisowych młodzieży jest już bardzo duży. Oby talent tych młodych graczy rozwijał się tak dobrze jak teraz w początkowych okresach kariery tenisowej - podkreśla Henryk Gawlak, dyrektor turnieju.