Tenis: O rakietę Karoliny Woźniackiej

ŁOS
Kilkudziesięciu uczestników zgromadził na starcie czwarty turniej z cyklu Amatorskich Mistrzostw Wielkopolski w Tenisie VW Rzepecki Mroczkowski.

Zawody rozegrane zostały na kortach AZS Poznań. Rywalizacja została rozegrana w kategoriach męskich open, +40 w grze pojedynczej oraz open w grze podwójnej. Turniej w Poznaniu rozpoczął również cykl imprez regionalnych o "Rakietę Karoliny Woźniackiej" dla dzieci w wieku 6-10 lat z programu Tenis 10.

W kategorii open ponownie zwyciężył Maciej Duda z Kalisza, który tym samym umocnił się na pozycji lidera rankingu. Kategoria +40 została rozegrana pod dyktando najwyżej rozstawionego zawodnika Jacka Torzewskiego. W finale, po pięknym, trzysetowym pojedynku pokonał Grzegorza Przybylskiego. W grze podwójnej pierwsze miejsce dla Łukasza Judka i Pawła Damnickiego.

- Kategorie dziecięce przyciągnęły na korty całe rodziny. Celem cyklu, trzy turnieje, jest awans do turnieju masters, gdzie główną nagrodą są upominki sportowe oraz spotkanie z Karoliną Woźniacką - mowi Jakub Puchalski, organizator mistrzostw.

Rywalizacja dzieci odbywa się w dwóch kategoriach programu Tenis 10: czerwonej 7-8 lat oraz zielonej 9-10 lat. Najlepszymi w kategorii czerwonej okazali się Bruno Kokot, Julien Dieu, Wiktor Klewicz, Dominika Podhajecka. W kategorii zielonej czołowe miejsca zajęli Mateusz Kułakowski, Szymon Goldszmyt, Adam Marcinkowski i Marcek Weiner.

Kolejne spotkanie amatorów oraz przyszłym czempionów odbędzie się w dniach 24-25 sierpnia w Chodzieży. Zgłoszenia można dokonać pod adresem mailowym [email protected] przesyłając swoje imię i nazwisko oraz wybrana kategorię wiekową.