Tenis: Superseria skrzatów w Puszczykowie

Maciej Łosiak
Witold Konopko (z lewej) i Filip Olech wygrali w grze deblowej
Witold Konopko (z lewej) i Filip Olech wygrali w grze deblowej fot. a.t. angie puszczykowo
W hali tenisowej Angelique Kerber w Puszczykowie rozegrany został w bardzo mocnej obsadzie Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny - Superseria w kategorii skrzatów (do 12 lat).

Wśród chłopców z pierwszej dziesiątki listy klasyfikacyjnej PZT zabrakło dwóch, natomiast w turnieju skrzatek - tylko trzech tenisistek.

- Te silnie obsadzone zawody były generalnym sprawdzianem umiejętności i formy, a dla niektórych zapoznaniem się z nawierzchnią dywanową kortów w Puszczykowie, przed mistrzostwami Polski w kategorii do lat 12 - podkreśla Henryk Gawlak, dyrektor zawodów.

W turnieju skrzatów bardzo dobrze zaprezentowali się tenisiści A.T. Angie Puszczykowo. Witold Konopko w ćwierćfinale gry pojedynczej pokonał Dawida Taczałę (AZS Poznań) 7:6, 2:6, 10:8. W półfinale Konopko przegrał z Markiem Wojtkiem (KS Górnik Bytom, turniejowe jedynka) 3:6, 2:6. Inny z reprezentantów A.T. Angie Filip Olech uległ w półfinale Michałowi Matuszewskiemu (PKT Pabianice) 4:6, 2:6. Z końcowego zwycięstwa cieszył się Marek Wojtek, który w finale wygrał z Michałem Matuszewskim 6:0, 6:2.

W turnieju deblowym zwyciężyła para Konopko/Olech, pokonując duet Wojtek/Taczała 6:3, 6:3. W zmaganiach dziewcząt w grze pojedynczej wygrała Iga Świątek (Mera Warszawa) po zwycięstwie 7:6, 6:1 nad Aleksandrą Wierzbowską (Wawel Kraków). Obie grając ze sobą w parze zwyciężyły w debla.

A już w piątek (4 stycznia) na kortach w Puszczykowie rozpoczynają się Drużynowe Mistrzostwa Polski skrzatów. Otwarcie imprezy o godz. 9.15. W turnieju zagrają m.in. ekipy AZS-u Poznań (chłopcy i dziewczęta) oraz A.T. Angie Puszczykowo (chłopcy).

Twórz Nasze Miasto razem z nami. Pisz na [email protected] lub zostaw nam wiadomość na facebooku