Timeout Polonia 1912 Leszno pozytywnie zaskoczyła we Wrocławiu

Andrzej Bartkowiak
Koszykarze z Leszna w zaległym spotkaniu we Wrocławiu zaskoczyli wicelidera tabeli od samego początku skuteczną, mądrą grą, na którą miejscowi nie potrafili w żaden sposób odpowiedzieć.

Leszczynianie spisywali się bardzo dobrze i nie pudłowali tak jak WKK, które w I kwarcie trafiło tylko 5 rzutów z gry na 21 prób. Timeout Polonia rozpoczęła od prowadzenia 12:2, a potem 25:9. Ostatecznie kwarta otwierająca spotkanie zakończyła się wygraną zespołu z Wielkopolski (29:15). Doskonale prezentował się na początku meczu Nikodem Sirijatowicz. Potem wspomagali go Pabian i Chanas.
W II kwarcie tak skutecznie nie było, ale i tak podopieczni trenera Radosława Hyżego powiększyli przewagę o kolejne 3 punkty, prowadząc po 20 minutach (48:31).
Tylko na chwilę odżyły nadzieje Wrocławian. W III kwarcie WKK zniwelowało na chwilę straty do 12 punktów, ale na więcej będąca na fali wznoszącej Timeout Polonia nie pozwoliła, w pełni kontrolując wydarzenia na parkiecie. Goście odnieśli okazałe zwycięstwo we Wrocławiu, triumfując ostatecznie (87:66).

WKK Wrocław - Timeout Polonia 1912 Leszno 66:87 (15:29, 16:19, 18:15, 17:24)

Punkty dla Timeout Polonii zdobywali: Pabian 21 (11 zb), Trubacz 17, Sirijatowicz 14, Chanas 13, Milczyński 11 (11 zb), Jodłowski 4, Sączewski 4, Sanny 3, Samolak 0

Najwięcej dla WKK: Prostak 12, Koelner 11, Niedźwiedzki 11, Uberna 10