Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

To pierwszy taki przypadek w Poznaniu! Prezes Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej odwołany

Monika Kaczyńska
Monika Kaczyńska
W Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej mieszka około 40 tysięcy osób. Jej prezes szefował spółdzielni blisko trzy dekady
W Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej mieszka około 40 tysięcy osób. Jej prezes szefował spółdzielni blisko trzy dekady Łukasz Gdak
W czwartek, 27 maja Rada Nadzorcza odwołała Krzysztofa Winiarza z funkcji prezesa Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Pełnił tę funkcję od lat 90-tych ubiegłego wieku. Od 2017 roku trwa postępowanie prokuratorskie w sprawie nadużyć w spółdzielni.

27 maja po południu Rada Nadzorcza Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej odwołała długoletniego prezesa Krzysztofa Winiarza.

Jego zastępca - Michał Tokłowicz miał złożyć rezygnację na początku bieżącego tygodnia.

od 16 lat

Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa - Rada Nadzorcza odwołała prezesa

Mieszkańcy od dawna nie kryli niezadowolenia z rządów byłego już prezesa. W listopadzie ubiegłego roku Rada Nadzorcza zdecydowała o obniżeniu wynagrodzeń prezesów o połowę. Po tej operacji ich zarobki i tak nie należały do niskich - prezes miał zarabiać miesięcznie 15 tys. zł, jego zastępca 12 tys. zł.

Nie zmieniło to jednak faktu, że mieszkańcy zarzucali prezesom niegospodarność, a nawet nadużycia. Chodziło między innymi o niejasne zasady rozstrzygania przetargów na remonty i inwestycje spółdzielni.

W tle jest także postępowanie prokuratorskie trwające od 2017 roku. Prokuratura bada sprawę bezpłatnego przekazania przez PSM jednej z działek UWI, która w zamian zbudowała parking dla spółdzielców.

Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa - będzie konkurs na prezesa

27 maja rada nadzorcza zdecydowała, że nowy prezes zostanie wyłoniony w otwartym konkursie.
Do czasu jego rozstrzygnięcia obowiązki prezesa będzie pełniła Mirosława Musielińska - Klemke, jej zastępcą tymczasowo zostanie Piotr Koper.

Około 4,2 tony śmieci różnego rodzaju Zarząd Dróg Miejskich wywoził średnio miesięcznie w ramach usuwania dzikich wysypisk w 2020 r. - średnio 6 wysypisk w miesiącu. Wydał na oczyszczanie ulic miasta (w tym opróżnianie koszy ulicznych, zamiatanie ulic i chodników, placów, przejść podziemnych, sprzątanie terenów zieleni w pasach drogowych, itp.) 10,3 mln złotych w okresie wiosenno-letnim oraz 9,3 mln złotych w okresie jesienno-zimowym. Daje to sumę 20 mln złotych rocznie!

- Za porządek odpowiadają jednostki zarządzające poszczególnymi częściami miasta (np. Zarząd Dróg Miejskich, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych, spółdzielnie mieszkaniowe). Za odbiór odpadów w poszczególnych częściach miasta są odpowiedzialne różne firmy - w zależności od tego z kim dana jednostka ma podpisaną umowę - mówi Joanna Żabierek, rzecznika prasowa urzędu miasta i prezydenta Poznania.  

Wiemy, gdzie najwięcej pojawia się tzw. dzikich wysypisk w Poznaniu.

Sprawdź w naszej galerii, które poznańskie ulice są najbardziej zaśmiecane, poruszając się za pomocą strzałek, myszki albo gestów na smartfonie 

Poznań: Otwarcie sklepu Primark w Posnanii

Oto najbardziej zaśmiecone ulice Poznania! To tam pojawia si...

Sprawdź też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto