Tomasz Gollob bierze wszystko

TOM
Tomasz Gollob (z lewej) nie miał sobie równych na torze w Bydgoszczy.
W tym sezonie nie ma mocnych na Tomasza Golloba! Bydgoszczanin w 2002 roku zdobył w Polsce wszystko co było do zdobycia. Wraz ze swoim zespołem wywalczył drużynowe mistrzostwo kraju, w duecie z Piotrem Protasiewiczem ...

W tym sezonie nie ma mocnych na Tomasza Golloba! Bydgoszczanin w 2002 roku zdobył w Polsce wszystko co było do zdobycia. Wraz ze swoim zespołem wywalczył drużynowe mistrzostwo kraju, w duecie z Piotrem Protasiewiczem sięgnął po złoty medal w parach, triumfował w indywidualnych mistrzostwach Polski, a na koniec - w sobotę - wygrał zawody o Złoty Kask. Dla Golloba jest to już szósty triumf w tym prestiżowym turnieju.
Sobotnie zawody na torze w Bydgoszczy zdominowali zresztą zawodnicy miejscowej Polonii. Na podium stanęli bowiem jeszcze Jacek Gollob i Protasiewicz.
Tomasz Gollob w całym turnieju przegrał tylko raz, w 17 biegu, kiedy to uległ Robertowi Sawinie. Wcześniej bydgoszczanin zawsze jako pierwszy mijał linię mety, choć rywale wcale nie ułatwiali mu zadania. Tak było choćby w 4 wyścigu, kiedy to nasz najlepszy żużlowiec musiał stoczyć porywający i bardzo zacięty pojedynek z Maciejem Kuciapą. Interesujących wyścigów nie brakowało zresztą w sobotnich zawodach. Już w 2 biegu Protasiewicz na dystansie zdołał minąć wszystkich rywali, awansując z czwartego miejsca na pierwsze!

Wyniki

1. Tomasz Gollob (Polonia Bydgoszcz) 14 (3,3,3,3,2); 2. Jacek Gollob (Polonia Bydgoszcz) 13 (1,3,3,3,3); 3. Piotr Protasiewicz (Polonia Bydgoszcz) 12 (3,2,2,2,3); 4. Robert Sawina (Apator Toruń) 11 (3,1,1,3,3); 5. Sebastian Ułamek (Unia Leszno) 11 (2,3,3,2,1); 6. Rafał Okoniewski (Unia Leszno) 9 (2,2,2,2,1); 7. Andrzej Huszcza (ZKŻ Quick-Mix Zielona Góra) 8 (1,2,2,3,0); 8. Wisław Jaguś (Apator Adriana Toruń) 7 (1,3,0,1,2); 9. Tomasz Bajerski (Apator Adriana Toruń) 7 (2,1,1,1,2); 10. Krzysztof Cegielski (Puls Start Gniezno) 6 (d,d,3,0,3); 11. Robert Dados (Atlas Wrocław) 6 (3,0,1,1,1); 12. Maciej Kuciapa (ZKŻ Qiuck-Mix Zielona Góra) 5 (2,2,d,1,0); 13. Jarosław Łukaszewski (Puls Start Gniezno) 4 (0,-,2,0,2); 14. Jacek Krzyżaniak (Apator Adriana Toruń) 4 (1,1,0,2,d); 15. Dariusz Fijałkowski (WKM Gwardia Warszawa) 3 (0,1,1,1,0); 16. Roman Jankowski (WKM Gwardia Warszawa) 0 (0,0,0,d,d)