Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tomasz Waśko o Spring Break: "Nie czas na otwieranie szampana"

Redakcja MM Poznań
Redakcja MM Poznań
arch. prywatne
W czwartek rozpoczyna się przegląd Spring Break. Podczas trzech dni w Poznaniu wystąpi ponad 50 młodych i zdolnych polskich zespołów. Sprawdziliśmy, co słychać u organizatorów.

Między 24 a 26 kwietnia na scenach sześciu poznańskich klubów (CK Zamek, Blue Note, Dragon, Kisielice, Meskalina, Pod Minogą) wystąpi ponad 50 artystów.

Koncerty odbywać się będą po części konferencyjnej, panele w Poznaniu poprawdzą ludzie związani z branżą muzyczną, m.in. Artur Rawicz, członkowie Instytutu Adama Mickiewicza i przedstawiciele wytwórni muzycznych.

Tomasz Waśko, współorganizator wydarzenia, które na trzy dni zawładnie poznańskimi klubami opowiedział o ostatnich przygotowaniach do przeglądu.

Zobacz szczegółowy line-up koncertów Spring Break

Do Spring Break zostało nam jeszcze kilka dni, ale chyba już możecie mówić o sukcesie. Festiwal został wyprzedany

Tak naprawdę podsumowanie zaczniemy w niedzielę 27 kwietnia, czyli dzień po Spring Break. Oczywiście możemy mówić o swego rodzaju sukcesie frekwencyjnym oraz o bardzo dobrym odbiorze imprezy wśród branży muzycznej, czego dowodem jest ilość zapowiedzianych gości z wytwórni muzycznych, agencji koncertowych czy festiwali.

Nie czas jednak na otwieranie szampana, czeka nas kilka dni bardzo wytężonej pracy, tak byśmy po zakończeniu imprezy faktycznie mogli mówić o dużym jej powodzeniu.

Do Poznania przyjedzie 50 zespołów, z których większość działa w alternatywie, daleko od głównego nurtu. Zainteresowanie imprezą pokazuje, że brakuje tego typu wydarzeń

Zainteresowanie zakupem karnetów oraz odbiór idei wśród branży pokazało, że faktycznie wśród widzów i osób ze środowiska muzycznego w tym kraju powszechne było oczekiwanie na tego typu wydarzenie. Mam nadzieję, że frekwencja na wszystkich koncertach potwierdzi tę tezę.

Spring Break to poważne przedsięwzięcie logistyczne. 3 dni, 6 miejsc, ponad 50 koncertów. Jak udało się namówić partnerów do tego projektu?

Mam wrażenie, że wszystkim spodobała się idea stojąca za tym projektem czyli chęć promocji młodych zespołów oraz plan ukazania stanu polskiej młodej sceny. Słynny efekt synergii zadziałał tutaj znakomicie, czego dowodem jest duże wsparcie klubów czy instytucji takich jak IAM (Insytut Adama Mickiewicza - red.)

Wszystko jest już dopięte na ostatni guzik?

Trwają ostatnie prace, logistycznie - jak wspomniano - jest to przedsięwzięcie bardzo duże, więc na pewno czeka nas wiele wyzwań, ale mam nadzieję, że jesteśmy przygotowani w stu procentach.

Niemożliwym jest zobaczenie wszystkich wykonawców. Które koncerty tegorocznego SB są obowiązkowym punktem programu, na co na pewno pójdziesz?

To pytanie chyba najtrudniejsze i nie podejmuję się odpowiedzi. W zasadzie każda z grup zaproszonych do Poznania ma w sobie coś, co sprawia że chciałbym sprawdzić jak jej materiał prezentuje się na żywo. Inna sprawa, że w natłoku zdarzeń i zadań organizacyjnych zobaczę zapewne jedynie drobną część zespołów uwzględnionych w programie.

Krzysiek Żyła

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto