Tragedia na rogatkach Zbąszynia. Nie żyje mężczyzna [FOTO][NOWE INFO]

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Udostępnij:
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło we wtorek 9 listopada w Zbąszyniu - na ulicy Topolowej, a dokładniej na wjeździe do miasta od strony Strzyżewa.

Na przejeździe kolejowym na ulicy Topolowej znaleziono zwłoki mężczyzny, który najprawdopodobniej został potrącony przez pociąg. Na miejscu pracują policjanci, prokurator oraz strażacy ze Zbąszynia i Nowego Tomyśla.

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu Mariusz Majewski potwierdził nam, że na przejeździe przez ulicę Topolową doszło do śmiertelnego w skutkach potrącenia osoby przez pociąg. Ofiarą zdarzenia jest młody mężczyzna, który został potrącony przez pociąg towarowy.

Ruch pociągów na międzynarodowej trasie kolejowej Warszawa - Berlin odbywa się jednym torem, co może powodować opóźnienia składów osobowych.

Dokładny przebieg oraz przyczyny tragedii ustalają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Tomyślu. Droga Zbąszyń - Strzyżewo była zablokowana. Utrudnienia trwały kilka godzin.

AKTUALIZACJA

Oficer prasowy KPP Mariusz Majewski przekazał już wstępne ustalenia śledczych. Otóż 19-letni mieszkaniec gminy Zbąszyń podczas spaceru ze znajomymi (w sumie grupa liczyła 4 osoby) nagle odłączył się od grupy i wbiegł pod ostatni wagon przejeżdżającego przez przejazd pociągu towarowego. Młody mężczyzna zginął na miejscu, z kolei maszynista składu był trzeźwy.

Dodajmy, że maszynista początkowo nie wiedział, że doszło do tragedii. Pociąg udało się zatrzymać i przeprowadzić oględziny dopiero na stacji kolejowej w Nowym Tomyślu.

Ciało 19-latka zostało zabezpieczone do sekcji zwłok.

Pożar w pomieszczeniach biurowych. W akcji 5 zastępów strażaków

Wideo

Materiał oryginalny: Tragedia na rogatkach Zbąszynia. Nie żyje mężczyzna [FOTO][NOWE INFO] - Nowy Tomyśl Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie