Trener wiedział co mówi

LIC˙
Wioletta Lewandowska - najskuteczniejsza zawodniczka sobotniego spotkania. Fot. A. Szozda
Trener Unii Zbigniew Grześczyk nie był mocno zaskoczony wysoką wygraną swojej drużyny - Widziałem Widzew na dwóch turniejach towarzyskich, to dużo słabszy zespół niż kiedyś.

Trener Unii Zbigniew Grześczyk nie był mocno zaskoczony wysoką wygraną swojej drużyny - Widziałem Widzew na dwóch turniejach towarzyskich, to dużo słabszy zespół niż kiedyś. Odeszły dwie najwyższe zawodniczki i zdecydowanie przewyższaliśmy ich warunkami fizycznymi. Rozmiary zwycięstwa nie są więc dla mnie zaskoczeniem - powiedział Grześczyk.

Jednak do 16 minuty wcale nie zanosiło się na łatwe zwycięstwo gospodyń, bowiem na tablicy był remis 33:33. Swarzędzanki źle broniły, popełniały masę fauli w defensywie, a Widzew tylko w pierwszej połowie wykonywał aż 27 rzutów wolnych.

Druga połowa to już popis koszykarek Unii. Opanowały własną deskę i szybko wyprowadzały zabójcze kontrataki. Przewaga podopiecznych Zbigniewa Grześczyk rosła z minuty na minutę. Setny punkt dla Unii zdobyła Natalia Czerniak, która po niecelnym rzucie wolnym, zebrała piłkę i skutecznie dobiła.

- Do przerwy graliśmy niefrasobliwie w obronie i popełniliśmy dużo bezsensownych fauli. Po przerwie na boisko wyszedł zupełnie inny zespół - ocenił trener Grześczyk.