Trochę zdrowia już zostawili

LIC

Od środy piłkarze Lecha przygotowują się do nowego sezonu w Starych Jabłonkach pod Ostródą. Po serii ostrych treningów, wczoraj podopieczni Libora Pali rozegrali mecz z miejscowym IV-ligowym Sokołem. Poznaniacy wygrali 4:1.
Ten mecz potraktowaliśmy jako normalny trening, wszyscy zawodnicy dostali szansę gry. Ale sam mecz na pewno mógł się podobać - stwierdził Marek Pawłowski, kierownik drużyny.

Trener lechitów Libor Pala w sparingowym meczu sprawdził 21 piłkarzy Tylko Michał Goliński zagrał pełne 90 minut. Piłkarze Kolejorza zdecydowanie przewyższali rywali, ale było widać, że ciężkie treningi dają im się we znaki. Widać, że już trochę zdrowia chłopacy tutaj zostawili. Ale każdy włożył w to spotkanie tyle sił, ile mógł - dodał Pawłowski.

Prowadzenie dla Lecha uzyskał Damian Nawrocik, któremu piłkę idealnie wyłożył Piotr Reiss. Później kapitan Kolejorza popisał się precyzyjnym uderzeniem zza linii pola karnego, ustalając wynik do przerwy. Trzeci gol padł po akcji braci Golińskich, asystował młodszy Mirosław, a Michał, który dzień wcześniej przedłużył kontrakt z Lechem, dopełnił formalności. Cztery minuty przed końcem meczu na listę strzelców wpisał się Bartosz Ślusarski, wykorzystał dokładne podanie Bartosza Bosackiego.

W niedzielę o godz. 18.00 lechici zagrają w Iławie z Jeziorakiem.

Lech Poznań - Sokół Ostróda 4:1 (2:1)

Bramki: Damian Nawrocik (16), Piotr Reiss (38), Michał Goliński (48), Bartosz Ślusarski (86) dla Lecha oraz Damian Dąbrowski (21) dla Sokoła.
Lech (I połowa): Radliński - Kryger, Kaliszan, Wójcik, Kaczorowski, Madej, Scherfchen, Stachowiak, Michał Goliński, Nawrocik, Reiss.
Lech (II połowa): Piątek - Bosacki, Mowlik, Telichowski, Lasocki, Zakrzewski, Jacek, Michał Goliński, Mirosław Goliński, Ślusarski, Gajtkowski.