Trójkolorowi na łopatkach

JAC
Polscy hokeiści na trawie wygrali pierwsze spotkanie podczas turnieju finałowego o mistrzostwo Europy, jaki odbywa się w Lipsku. Wczoraj Polacy pokonali Francję 4:1 (3:0) i zajęli trzecie miejsce w grupie B.

Dominacja w I połowie

Po dwóch minimalnych porażkach 1:2 z Hiszpanią i Holandią, ,,biało-czerwoni’’ wreszcie strzelali bramki, ale przede wszystkim nieźle zagrali. W pojedynku z Francuzami nasi laskarze zdecydowanie dominowali w pierwszej połowie. Już w 6 minucie objęli prowadzenie, kiedy po strzale Rafała Grotowskiego, piłkę dotknął jeszcze Piotr Mikuła, a ta wpadła do siatki rywali. Hokeiści trenera Macieja Matuszyńskiego mogli w następnym okresie zaimponować dobrą asekuracją na boisku i skutecznym rozbijaniem francuskich akcji w środku boiska. W 20 minucie Polacy przeprowadzili wzorowy atak, kiedy Dariusz Rachwalski znakomicie ,,wyłożył’’ piłkę Tomaszowi Choczajowi, a ten ostatni bez dyskusji trafił do bramki. Dziesięć minut później Rafał Grotowski pewnie wykonał rzut karny i ,,biało-czerwoni’’ prowadzili do przerwy 3:0.

Na początku drugiej odsłony rywale wykorzystali jeden z siedmiu krótkich rogów w tym spotkaniu. Polskiego bramkarza Arkadiusza Matuszaka pokonał Nicolas Gaillard. W wielu pozostałych sytuacjach bramkarz Pocztowca Poznań spisywał się jednak znakomicie i na pewno należał do wyróżniających się zawodników w polskim zespole. Francuzi mieli w tej części gry inicjatywę, ale to Polacy kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Krótko przed końcową syreną, po doskonałym podaniu Piotra Mikuły, czwartego gola dla naszej drużyny zdobył Tomasz Choczaj.

Ogromna stawka

Dzisiaj Polaków czeka najważniejszy mecz podczas lipskiego turnieju. O godz. 19.00 ,,biało-czerwoni’’ zagrają z czwartą drużyną grupy A – Anglią. Stawka tego pojedynku jest ogromna – zwycięstwo daje miejsce w pierwszej szóstce imprezy i pozostanie w czołowej grupie najlepszych ekip Starego Kontynentu. Jednocześnie wygrana taka daje miejsce w turnieju interkontynentalnym, czyli eliminacyjnym do mistrzostw świata.
W drugim meczu o pozostanie w grupie A mis-trzostw Europy, Francja zmierzy się ze Szkocją. Natomiast w sobotnich spotkaniach półfinałowych Niemcy zagrają z Hiszpanią, a Holandia zagra z Belgią.

Polska – Francja 4:1 (3:0)

1:0 – Piotr Mikuła (6), 2:0 – Tomasz Choczaj (20), 3:0 – Rafał Grotowski (30-karny), 3:1 – Nicolas Gaillard (40-krótki róg), 4:1 – Tomasz Choczaj (69).
Polska: Matuszak – Dutkiewicz, Sł. Choczaj, Zb. Juszczak, Małecki – D. Rachwalski, Grzeszczak, P. Mikuła, Ł. Wybieralski – T. Choczaj, Rafał Grotowski; na zmiany wchodzili: A. Mikuła, T.