Trudno będzie się utrzymać

Wiesław Łuczak
Spotkanie koszykarek Dudy/PWSZ Leszno z zespołem Nova Trading Toruń dla obu zespołów miało ogromne znaczenie, bowiem zapewne te drużyny rywalizować będą o utrzymanie się w ekstraklasie.

Spotkanie koszykarek Dudy/PWSZ Leszno z zespołem Nova Trading Toruń dla obu zespołów miało ogromne znaczenie, bowiem zapewne te drużyny rywalizować będą o utrzymanie się w ekstraklasie. Teraz bliżej osiągnięcia celu są torunianki, które wygrały w Lesznie 66:60 (23:15, 14:13, 11:13, 18:19).

Początek spotkania był bardzo nerwowy. Wprawdzie pierwszego kosza dla miejscowych zdobyła Monika Siwczak, ale później było już gorzej. Szybko wyrównała Michelle Campbell, a od stanu 4:4 przewagę zaczął zyskiwać zespół gości.
Druga kwarta była bardzo wyrównana, ale nie zmieniła obrazu meczu. W 16. minucie po celnych rzutach osobistych Justyny Grabowskiej przyjezdne uzyskały dziesięć punktów przewagi (33:23).
W trzeciej kwarcie leszczynianki rozpoczęły pościg za rywalkami. Dobra gra Budnik sprawiła, że przewaga torunianek w 27. minucie zmalała do trzech punktów (40:43). Ale na więcej koszykarek Dudy nie było już stać. Czwartą kwartę świetnie rozpoczęła Nikita Bell, lecz na nic się to zdało, bowiem na pięć minut przed zakończeniem meczu Nova Trading prowadziła 60:49 i mimo ambitnej gry w końcówce leszczynianki strat nie odrobiły, zeszły z boiska pokonane, a ich sytuacja w walce o utrzymanie się w ekstraklasie jest teraz trudna.