Trzecia liga - Sześć goli w Kleczewie. Rezerwy Lecha nie rezygnują

Krzysztof Maciejewski
Piłkarze Unii Swarzędz sprawili w sobotę sporą niespodziankę wygrywając na wyjeździe 3:1 z Unią Solec Kujawski Grzegorz Dembiński
W trzeciej lidze trwa interesująca rywalizacja zarówno o mistrzostwo grupy, jak i o uniknięcie degradacji. Na pięć kolejek przed końcem rozgrywek na czele tabeli nadal Sokół Kleczew, który o pięć punktów wyprzedza Unię Solec Kujawski, Lecha II Poznań oraz Start Warlubie.

W 29. kolejce najciekawsze spotkanie odbyło się w Kleczewie, gdzie Sokół zremisował ze Startem Warlubie 3:3. Gospodarze zaczęli mecz doskonale, bo już po 25 minutach prowadzili 2:0, ostatecznie jednak z trudem uratowali jeden punkt, wyrównującego gola zdobywając pięć minut przed końcem. Dodajmy, że goście z Warlubia od 80. minuty grali w dziesiątkę.

- Mój zespół bardzo dobrze grał przez 44 minuty. Gapiostwo obrońców w ostatnich sekundach pierwszej połowy i bramka stracona "do szatni" pozwoliły jednak nabrać pewności rywalom i potem było już znacznie trudniej - stwierdził trener Sokoła Tomasz Mazurkiewicz.

Z walki o pierwsze miejsce nie rezygnuje Lech II. Podopieczni Patryka Kniata, choć po pierwszej połowie przegrywali 0:1, wygrali z Polonią 1912 w Lesznie 2:1. Losy spotkania odmienił po przerwie Mateusz Klichowicz, który najpierw pokonał bramkarza leszczynian strzałem z rzutu wolnego, a następnie dokładnie dośrodkował i Ernest Graś kwadrans przed końcem zdobył dla lechitów zwycięskiego gola.

- Cieszą punkty zdobyte na trudnym terenie. W przerwie dokonałem dwóch roszad i obraz gry uległ zmianie - powiedział po spotkaniu w Lesznie trener Lecha II Patryk Kniat.

Największą niespodziankę sprawili piłkarze Unii Swarzędz, którzy na wyjeździe pokonali wicelidera tabeli Unię Solec Kujawski 3:1. Podopieczni Marcina Drajera wygrali zasłużenie, sięgając po bardzo cenne punkty, które na koniec sezonu mogą okazać się bardzo istotne.

W ważnych dla obu zespołów derbach naszego regionu Centra Ostrów Wielkopolski przed własną widownią wygrała z Polonią Środa Wielkopolska 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył dla gospodarzy Tomasz Adamiak, z rzutu karnego w ostatniej minucie.

WYNIKI:
Centra Ostrów Wielkopolski - Polonia Środa Wielkopolska 1:0 (0:0). Bramka: Tomasz Adamiak (90. karny).

Nielba Wągrowiec - Wda Świecie 1:1 (0:0). Bramki: 1:0 Mateusz Piechowiak (70), 1:1 Radosław Mik (89).

Elana Toruń - GKS Dopiewo 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 Damian Tofil (19), 2:0 Mateusz Parzyszek (62).

Grom Plewiska - Notecianka Pakość 3:0 (1:0). Bramki: 1:0 Norbert Okonowski (5), 2:0 Sebastian Smelkowski (88), 3:0 David Paku-Tshela (90).

Polonia 1912 Leszno - Lech II Poznań 1:2 (1:0). Bramki: 1:0 Przemysław Kowalski (23), 1:1 Mateusz Klichowicz (51),1:2 Ernest Graś (75).

Sokół Kleczew - Start Warlubie 3:3 (2:1). Bramki: 1: Arkadiusz Bajerski (4), 2:0 Łukasz Urban (25), 2:1 Szymon Maziarz (45), 2:2 Adrian Kural (52), 2:3 Przemysław Sulej (71), 3:3 Robert Sierant (85. karny)

Unia Solec Kujawski - Unia Swarzędz 1:3 (1:1). Bramki: 0:1 Mateusz Molewski (14), 1:1 Dawid Janicki (19), 1:2 Marek Gołembowski (60), 1:3 Krystian Antczak (83).

Pogoń Mogilno - Włocłavia Włocławek 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 Krzysztof Szal (35), 2:0 Jakub Feter (80. samobójcza).

Cuiavia Inowrocław - Fogo Luboń 3:0 walkower.