Trzecia porażka PBG Basket

Trzeci mecz i trzecia porażka poznańskich koszykarzy. W derbach Wielkopolski Atlas pokonał u siebie PBG Basket Poznań 85:69. O porażce zadecydowała trzecia kwarta.

Choć Atlas wydawał się najłatwiejszym przeciwnikiem, z jakim przyszło grać poznańskiemu beniaminkowi w ekstralidze, to właśnie w Ostrowie PBG Basket doznało najwyższej porażki.

Pierwsze trzy kwarty były bardzo wyrównane. Po trzydziestu minutach gry gospodarze prowadzili zaledwie trzema "oczkami", ale w ostatniej kwarcie nie dali złudzeń poznaniakom, zdobywając w niej dwa razy więcej punktów.

Poznańskich kibiców może jedynie pocieszyć poprawa skuteczności u Joela Jonesa-Camacho i Bobby'ego Brannena. Na pierwsze zwycięstwo muszą jednak poczekać przynajmniej do środowego meczu z Polpharmą Starogard Gdański.

Atlas Stal Ostrów Wlkp. - PBG Basket Poznań 85:69
Kwarty: 26:21, 13:17, 20:18, 26:13

Punkty dla PBG Basket zdobyli: Szawarski 16(3), Jones-Camacho 15(3), Bigus 15, Brannen 10, McLean 8, Davis 5(1), Smorawiński 0, Flieger 0, Mowlik 0, Metelski 0.

Punkty dla Stali zdobyli: Okafor 24, Jovanovic 20(1), Rivera 14(2), Szubarga 14(2), Cook 8(2), Majewski 3(1), Nieves 2, Wichniarz 0, Ochońko 9, Jocovic 0.

Rozgrywkom koszykarskiej ekstraligi towarzyszy konkurs MM Poznań "Supertyper Koszykarski" - oto wyniki 1. kolejki