Trzecie miejsce PBG Basket na turnieju w Kołobrzegu

W turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Kołobrzeg drużyna PBG Basket zajęła III miejsce, przegrywając jedynie z gospodarzami.

Poznaniacy swój udział w turnieju rozpoczęli od porażki z Kotwicą Kołobrze. Gospodarze turnieju pokonali PBG Basket 62:56, głównie dzięki znakomitej grze w pierwszej kwarcie wygranej 19:10. W pozostałych poznaniacy odrabiali straty, ale do sukcesu zabrakło im 7 punktów.

Podobny przebieg miał drugi mecz, w którym rywalami podopiecznych trenera Bogicevicia był AZS Koszalin. Przed ostatnią kwartą PBG Basket przegrywał 55:63, ale zdołali wygrać całe spotkanie 79:78.

W ostatnim meczu poznaniacy pokonali dość pewnie AZS Politechnikę Warszawską 67:56.

Dwa zwycięstwa i jedna porażka w połączeniu z wynikami pozostałych spotkań sprawiły jednak, że ostatecznie PBG Basket swój udział w turnieju zakończył na trzecim miejscu.

Turniej wygrała drużyna AZS koszlain, a drugie miejsce zajęła Kotwica Kołobrzeg.

PBG Basket Poznań – Kotwica Kołobrzeg 56:62 (10:19, 15:14, 17:16, 14:13)