Trzy bezcenne punkty Zielonych

Warta pokonała na własnym boisku ekipę Pelikana Łowicz 2:1i tym samym zainkasowała trzy punkty, które przybliżają ją do pozostania w II lidze.

Poznaniacy byli zdecydowanym faworytem tego meczu, bo drużyna gości praktycznie nie ma już szans na pozostanie w gronie drugoligowców. Warta cały czas takie szanse ma, ale aby je zwiększyć musi takie mecze wygrywać.

Zieloni od samego początku ostro natarli na rywali i już w ósmej minucie wyszli na prowadzenie po golu Tomasza Magdziarza. Kapitan warciarzy pokonał Marcina Ludwikowskiego silnym strzałem zza pola karnego. Już minutę później Magdiarz mógł ponownie wpisać się na listę strzelców, ale piłkę z linii bramkowej zdołał wybić jeden z zawodników Pelikana. Do końca pierwszej połowy gospodarze w pełni kontrolowali przebieg spotkania, a goście nie potrafili przeprowadzić groźniejszych akcji.

Po zmianie stron Warta nieco się cofnęła, dzięki czemu Pelikan miał okazję nieco śmielej zaatakować. W 58. minucie po strzale Kardasza tylko ofiarna interwencja Błażeja Jankowskiego uratowała Wartę przed stratą wyrównującego gola. Jeszcze groźniej było w 74. minucie spotkania, gdy poznaniaków uratowała poprzeczka. W tym momencie kibice Zielonych zaczęli mocno drżeć o końcowy wynik, ale w 81. minucie mogli odetchnąć, bo Grzegorz Wan podwyższył na 2:0. Wydawało się, że jest już „po meczu”, lecz 6 minut później Pelikan zdołał wreszcie trafić do siatki. Po rzucie rożnym Jakuba Szmatułę pokonał strzałem głową Marcin Staniek. Na szczęście to było wszystko, na co tego dnia było stać przyjezdnych i Warta wygrała z Pelikanem 2:1, zdobywają trzy bezcenne punkty. Niezależnie od wyników meczów Kmity Zabierzów i Tura Turek, Warta po 30. kolejce będzie zajmowała miejsce poza strefą spadkową w tabeli II ligi, bo punkty stracił ŁKS Łomża.

Warta Poznań - Pelikan Łowicz 2:1 (1:0)

Bramki: Tomasz Magdziarz (8), Grzegorz Wan (81) - Marcin Staniek (86).

Żółte kartki: Warta Poznań: Marcin Klatt, Tomasz Bekas - Michał Łomowski, Przemysław Cichoń, Adam Kardasz.
Sędziował: Bartosz Środecki (Wrocław).
Widzów: 700.

Warta Poznań: Szmatuła - Ignasiński, Najewski, Jankowski, Marcinkiewicz - Piskuła, Bekas, Wojciechowski (75. Lewandowski), Magdziarz - Wan (82. Paku Tshela), Klatt (66. Iwanicki).