Trzy otwarcia w Malcie. Galeria rozpoczyna kolejny etap swojej przemiany

Materiał informacyjny Galerii Malta Sp. z o.o.
Do istniejących już na terenie Malty różnorodnych form rozrywki dołączają właśnie następne. W galerii powstało edukacyjne centrum spotkań z egzotycznymi zwierzętami Zoo Team. Swoją działalność rozpoczęła też szkoła tańca Ritmo Dance Studio. Do dyspozycji odwiedzających powróciła największa wystawa pająków i skorpionów w Europie.

Poznań –16 lutego 2021

Wąż Gerard, jaszczurka Jadzia, szynszyla Pixel – to jedni z ponad 200 nowych gości, którzy zamieszkali w Galerii Malta. W centrum edukacji terrarystycznej Zoo Team można nie tylko zobaczyć przez szybę, ale też pogłaskać wiele egzotycznych gatunków. Na wystawie znajduje się kilkadziesiąt węży i jaszczurek, pająki ptaszniki i skorpiony, a także jeże afrykańskie i pędzlogony. Ekipa Zoo Team organizuje również zajęcia edukacyjne dla szkół i przedszkoli, a na miejscu zawsze chętnie dzieli się ciekawostkami na temat tego fascynującego świata zwierząt.

Po przerwie powróciła doskonale znana już i chętnie odwiedzana wystawa pająków i skorpionów. Do zobaczenia jest ponad 70 żywych okazów, a wśród nich czarna wdowa, uważana za jednego z najbardziej jadowitych pająków na świecie. O każdej pełnej godzinie śmiałkowie mogą potrzymać też niegroźnego pająka na ręce. Na wystawie znajduje się również m.in. ściana z magnesami, nawiązującymi kształtem i kolorem do zwierząt wystawowych, umożliwiającymi stworzenie własnych okazów, czy wielkoformatowe plansze 3D – idealne jako tło niepowtarzalnych zdjęć.

Wśród nowych propozycji Galerii Malta pojawiła się też oferta dla miłośników tańca. Ritmo Dance Latino proponuje zajęcia dla dzieci i młodzieży, a także dorosłych – solo lub w parach i to na różnych poziomach zaawansowania. Do wyboru jest m.in. bachata, kizomba, hip hop, taniec współczesny czy street dance. Doskonała forma rozrywki, relaksu i muzycznej przyjemności dla ciała i duszy!

Znana już od 10 lat poznaniakom Malta zmienia konsekwentnie swój profil działalności. Z typowej handlowej galerii stała się w ciągu dwóch ostatnich lat unikatowym konceptem łączącym pod jednym dachem inicjatywy zaspokajające różnorodne oczekiwania klientów. Dziś w Malcie można nie tylko zrobić zakupy, ale także odwiedzić muzeum selfie, zobaczyć wystawę, wziąć udział w warsztatach kreatywnych czy rozwiązywać zagadki w dwóch escape roomach. Jest też coś dla miłośników sportowych aktywności: korty do squasha, szkoła akrobatyki, klub fitness i akademia driftingu. W Malcie można również umówić się na wizytę do lekarza i podłączyć do internetu w sali coworkingowej – stworzonej do pracy i relaksu przed komputerem. W sezonie wiosenno-letnim przestrzeń wokół centrum staje się strefą chillout z muzyką na żywo i dobrym jedzeniem.

„Każdy krok w kierunku >>nowej<< Malty wymaga czasu i nakładów finansowych. Wiele z naszych inicjatyw przystopowała pandemia. Przygotowywane w centrum przestrzenie musiały też trochę dłużej poczekać na nowych najemców. Jednak wraz ze zniesieniem obostrzeń, ruszamy z wdrażaniem naszej strategii rozwoju i nowymi otwarciami. Już wkrótce klienci Galerii Malta zobaczą kolejne efekty działań zmierzających do stworzenia na brzegu Jeziora Maltańskiego nowoczesnego, wielofunkcyjnego formatu” – mówi Lech Polański, Centre Manager, Galeria Malta w Poznaniu.

Nowe propozycje dla klientów uzupełni wiosną wiele nowatorskich, plenerowych wydarzeń. Tego typu aktywność jest naturalnie wpisana w lokalizację Galerii Malta. Strefa okalająca jezioro to jedno z ulubionych miejsc wypoczynku rodzinnego, masowych, sportowych imprez i różnorakich zajęć na świeżym powietrzu. Inicjatywa Malty będzie idealnym dopełnieniem tej oferty. Wszystkie przygotowane dla klientów atrakcje zostaną zorganizowane zgodnie z obowiązującym w danym momencie reżimem sanitarnym.

Galeria Malta

Galeria Malta to jedno z największych centrów handlowo-rozrywkowych w Poznaniu zarządzane przez Sierra Balmain. Na 54 000 m² powierzchni handlowej znajdują się sklepy i punkty usługowe z wielu branż i segmentów, w tym znane i lubiane brandy modowe, takie jak TK Maxx, CCC, H&M, New Yorker, Pepco, Dealz oraz Martes Sport oraz polskie i zagraniczne marki z segmentu mid-mass market. Centrum wyróżnia położenie w bezpośrednim sąsiedztwie terenów rekreacyjnych poznańskiej Malty, strefa restauracyjna z widokiem na Jezioro Maltańskie oraz bogata oferta sportowo-rozrywkowa. W Galerii Malta swoje miejsce znalazły: całkowicie zmodernizowane 10-salowe Multikino z ekranami premium, największy w Poznaniu klub squasha, dwa escape roomy, Poznańska Szkoła Akrobatyki, klub fitness i Lider Plac Zabaw. Otwarte w Malcie By Happy Museum znalazło się na pierwszym miejscu wśród największych atrakcji Poznania wskazanych przez użytkowników TripAdvisor. Ofertę centrum uzupełnia operator medyczny ENEL-MED.

Zmiany zachodzące w Galerii Malta mają na celu wypracowanie nowego formatu miejsca, gdzie dotychczasowe funkcje centrum harmonijnie łączą się z zaletami unikalnego położenia obiektu nad Maltą. Wypoczynek, rozrywka, wspólne spędzanie czasu to wartości niezwykle ważne dla klientów Galerii Malta.

Sierra Balmain

Sierra Balmain powstała w wyniku połączenia dwóch wielkich graczy na globalnym rynku nieruchomości – Balmain oraz Sonae Sierra. Fuzja zwielokrotniła kompetencje firmy oraz możliwości jej rozwoju. Pozwoliła na stworzenie kompleksowej oferty usług dla partnerów z wielu branż: handlowej, rozrywkowej, kulturalnej, lifestyle, związanych z miejscem pracy czy wypoczynkiem, a nawet logistyką. Sierra Balmain zarządza i/lub wynajmuje 16 centrów handlowych o łącznej powierzchni najmu 505 741 m².

Dodaj ogłoszenie