Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Twierdza Poznań zachęca wszystkich zwiedzających do zaszczepienia się przeciw COVID-19

Bartosz Kijeski
Bartosz Kijeski
Podczas Dni Twierdzy Poznań będzie można bez rejestracji zaszczepić przeciw koronawirusowi
Podczas Dni Twierdzy Poznań będzie można bez rejestracji zaszczepić przeciw koronawirusowi Robert Woźniak
XIX wieczna Twierdza Poznań to jedno z ciekawszych, a jednocześnie ciągle dość mało znanych miejsc. Jej tajemnice będzie można poznać w weekend 28 i 29 sierpnia 2021 roku podczas IX Dni Twierdzy Poznań. W jednym z fortów będzie można się zaszczepić przeciwko COVID-19.

Program tegorocznej imprezy prezentuje się bardzo bogato. Na miłośników historii w każdym wieku czeka aż 7 fortów, 10 schronów i innych obiektów, 5 muzeów, a do tego spacery, filmy i inne atrakcje. To wyjątkowa okazja, by poznać historię Poznania od średniowiecza aż po okres zimnej wojny.

Do wydarzenia dołączają nowi partnerzy: Muzeum Broni Pancernej i Wielkopolskie Muzeum Wojskowe. Tę pierwszą placówkę w obecnej postaci otwarto w 2019 roku, a ostatnia jest najstarszym muzeum historyczno-wojskowym w Polsce. Swoje stulecie obchodziło także w 2019 roku.

W Forcie VI dzięki Mobilnemu Zespołowi Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei w Poznaniu będzie można się zaszczepić przeciwko COVID-19 jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson, bez wcześniejszej rejestracji.

Fort V zaprosił ponad stu rekonstruktorów, przybliżających różne epoki. W Forcie IVa i Rezerwacje Archeologicznym Genius loci pojawią się wątki średniowieczne. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. To przede wszystkim gry terenowe i zabawy w poznańskich fortach i schronach.

Dni Twierdzy Poznań to jedna z niewielu okazji, by zwiedzić Fort VIIa, a także Przeciwatomowy Schron dla Władz Miasta Poznania (oddział Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości). Tam poza zwiedzaniem unikatowego obiektu można wziąć udział w spotkaniu (sobota, 28.08.2021, godz. 14:30) „Nuklearny generator chmur. Archeologia zimnej wojny” z dr. hab. Grzegorzem Kiarszysem z Katedry Archeologii Uniwersytetu Szczecińskiego, który opowie o baza atomowych w Polsce i planach wojny atomowej w Europie.

Sprawdź też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto