Tygodniowy przegląd prasy (Poznań, 28.02-6.03.2021), poznaj najważniejsze informacje z Poznania

N360
N360
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 28.02 do 6.03.2021
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 28.02 do 6.03.2021 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Poznania, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 28.02 a 6.03.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Magda Gessler ma dom jak z bajki. Zobacz, jak mieszka królowa polskiej gastronomii [7.03.2021 r.]”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Poznań od 28.02 do 6.03.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Magda Gessler ma dom jak z bajki. Zobacz, jak mieszka królowa polskiej gastronomii [7.03.2021 r.]

Magda Gessler to niekwestionowana królowa polskiej gastronomii. Jej nazwisko zna dosłownie każdy - przy czym sława ta wynika nie tylko ze świetnych kulinarnych umiejętności. To, co wyróżnia restauratorkę, to przede wszystkim jej kolorowa osobowość i poczucie humoru. Tak barwna postać show-biznesu przyciąga jak magnes. Chcemy pokazać wam, jak mieszka Magda Gessler - jej dom to feeria barw, wzorów i stylów. Prawdziwe kolorowe (ale i gustowne!) szaleństwo.

📢 Te meble i sprzęty na pewno mieliście dawniej w mieszkaniach. Obraz z jeleniem, serwis w witrynie, emaliowane garnki. Dziś: vintage

Te przedmioty nie są już w naszych domach potrzebne, trafiły do piwnic, pawlaczy, na śmietnik. Nasz mieszkania bardzo się zmieniły w ostatnich 20 - 30 latach. Niektórych sprzętów nie żałujemy, inne wspominamy z sentymentem, jeszcze inne stały się ikonami dizajnu i wróciły. Zobaczcie, co mieliśmy dawniej w domach i mieszkaniach. Które rzeczy wciąż macie u siebie? Sprawdźcie.

📢 Te dźwięki nas denerwują. TOP 10 najmniej lubianych dźwięków

Jakie dźwięki denerwują nas najbardziej? Oto najmniej lubiane dźwięki, które nas irytują.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 28.02-6.03.2021 Poznań: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Poznaniu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Poszukiwania 19-letniej Natalii Lick z Poznania. Jest nowy ślad! "Planujemy jeszcze dziś przeszukać ten teren"

Trwają poszukiwania Natalii Lick z Poznania. 19-latka wyszła z domu w nocy z 25 na 26 lutego. Według najnowszych informacji dziewczyna miała być widziana w okolicach ogródków działkowych "Głuszynka" niedaleko Krzesin. Taki sygnał otrzymał w sobotę, 6 marca rano jeden z mężczyzn zaangażowanych w akcję poszukiwawczą.

📢 Areszt Śledczy w Poznaniu: W takich warunkach żyją więźniowie. Zobacz zdjęcia

Za więzienne mury można trafić tylko na dwa sposoby: albo jako pracownik, albo jako więzień. Nam udało się sprawdzić, jak od środka wygląda Areszt Śledczy w Poznaniu. Zobacz, w jakich warunkach żyją skazani.

📢 Tych gwałcicieli szuka policja. Zobaczcie ich nazwiska i zdjęcia

Są bardzo niebezpieczni i cały czas się ukrywają. Pomóż policji ich złapać. Jeśli ich widziałeś - dzwoń na 112. Podstawy poszukiwań: Art. 197 § 1 Doprowadzanie innej osoby przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem do obcowania płciowego (zgwałcenie) - typ podstawowy. Informacje i zdjęcia pochodzą ze strony poszukiwani.policja.pl. Stan poszukiwań na 3 marca 2021 roku.

📢 Najstarsze koczowisko bezdomnych w Poznaniu przestało istnieć. Powstało w latach 90. Przygotowania do likwidacji trwały prawie rok

Najstarsze w Poznaniu koczowisko bezdomnych zostało zlikwidowane. Koczowisko w parku Sołackim w Poznaniu do ostatniej chwili zamieszkiwały trzy osoby. Dwie z nich przeniosły się do schroniska dzięki pomocy MOPR i straży miejskiej. Na terenie należącym do Uniwersytetu Adama Mickiewicza trwają prace porządkowe. Wciąż nie wiadomo, co tutaj powstanie w przyszłości.

📢 Tu jest najwięcej wypadków! Oto najbardziej niebezpieczne drogi w Wielkopolsce [LISTA]

Oto lista dwunastu najniebezpieczniejszych dróg w Wielkopolsce. Gdzie najczęściej dochodziło do wypadków w 2020 roku? Gdzie zginęło najwięcej osób? Zobacz w naszej galerii!

📢 Gdzie się wybrać na jednodniową wycieczkę blisko Poznania? Oto 10 atrakcyjnych miejsc w okolicy stolicy Wielkopolski!

Do pierwszego dnia wiosny coraz bliżej, dni stają się dłuższe, a słońce nieśmiało wygląda zza chmur. Warto zatem ruszyć się z domu i rozpocząć sezon turystyczny. Pierwsze wyjazdy wcale nie muszą być dalekie. Wielkopolska Organizacja Turystyczna przygotowała 10 pomysłów na krótkie, jednodniowe wycieczki w promieniu około 30 kilometrów od Poznania. Sprawdzamy, co można zobaczyć w okolicy!

📢 5 osób zginęło w wypadku ukraińskiego autokaru na autostradzie A4 koło Przemyśla [ZDJĘCIA]

Autokar z 57 osobami na pokładzie przebił bariery na autostradzie A4 pod Przemyślem i runął z nasypu. 5 osób nie żyje, 34 są ranne - wszyscy to obywatele Ukrainy. Autokar został podniesiony na koła. Trwają oględziny prowadzone przez policję i prokuraturę. Jezdnia jest nadal zablokowana. Policja kieruje pojazdy na objazd na Węźle Jarosław Wschód.

📢 Obcokrajowcy w Poznaniu. Z jakich krajów pochodzą mieszkańcy naszego miasta?

W Poznaniu zameldowanych jest 7700 obcokrajowców. 1231 osób zameldowało się na pobyt stały, a 6469 na pobyt tymczasowy. Pochodzą z ponad 100 krajów z całego świata. Skąd przyjechali, przedstawicieli jakich narodowości jest najwięcej? Zobaczcie.

📢 Rząd ogłasza kolejne obostrzenia. Restrykcje w województwach pomorskim i warmińsko mazurskim. Zobacz, co się zmieni od 13 marca

Podczas konferencji prasowej w piątek, 5 marca minister zdrowia ogłosił kolejne obostrzenia związane ze wzrostem zakażeń i trzecią falą koronawirusa w Polsce. Od 13 marca zamknięte zostaną kina, teatry, galerie i obiekty sportowe w województwie pomorskim. Sprawdź najważniejsze nowe obostrzenia. Zobacz, co się zmieni od 13 marca.

📢 Minął tydzień od zaginięcia Natalii Lick z Poznania. Po 19-latce nie ma śladu. "Jakby zapadła się pod ziemię"

Minął tydzień od zaginięcia poznanianki Natalii Lick. 19-latka wyszła z domu w nocy z 25 na 26 lutego. Trwa kolejna doba jej poszukiwań. Niestety, po dziewczynie nie ma śladu. Policja nie wyklucza żadnej możliwości, ale przełomu w sprawie wciąż nie ma.

📢 Krzysztof Krawczyk sprzedaje luksusowego mercedesa. To Mercedes Sprinter 519 CDI Zobacz, jak wygląda wnętrze mercedesa Krawczyka

Krzysztof Krawczyk sprzedaje swojego luksusowego Mercedesa Sprintera 519 CDI, który podróżował na koncerty. Oferta pojawiła się na jednym z popularnych portali samochodowych. Auto wyceniono na blisko 200 tysięcy złotych.

📢 Będzie podatek od smartfonów i laptopów. Ile wyniesie i kiedy wejdzie w życie? Sprąwdź

Rząd planuje wprowadzić kolejną opłatę. Chodzi o tzw. podatek od smartfonów. Po wejściu w życie ustawy ceny sprzętu elektronicznego mogłyby wzrosnąć nawet o 600 zł! W ministerstwie cały czas trwają rozmowy na ten temat. Nie wiadomo zatem, od kiedy mógłby obowiązywać nowy podatek od smartfonów, laptopów i innych urządzeń. Podkreślmy, że większość Polaków jest mu przeciwna. Wyższe ceny sprzętu mogłyby doprowadzić do jeszcze większego wykluczenia cyfrowego. Opłatę reprograficzną krytykują także stowarzyszenia i grupy zawodowe m.in. Związek Cyfrowa Polska oraz Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

📢 Ludwika Ciechecka to nowa dziewczyna Kuby Wojewódzkiego ZDJĘCIA Piękna modelka pochodzi z Rybnika

Ludwika Cichecka z Rybnika to nowa dziewczyna Kuby Wojewódzkiego. Popularny showman pochwalił się zdjęciem ze swoją drugą połówką na Instagramie. Posta opatrzył romantycznym komentarzem, mówiącym o tym, że człowiek w życiu potrzebuje drugiej osoby, która tak samo "potrzebuje Cię w swoim". Przypomnijmy, że Ludwika Cichecka w 2016 roku rywalizowała o tytuł Miss Polski. Jej zdjęcia zobaczysz w galerii.

📢 Masz takie meble z PRL-u? To znaczy, że masz skarby. Zobacz, ile dziś są warte

Meble z PRL-u wracają do łask. Charakterystyczne fotele, krzesła i komody utrzymane w prostej stylistyce lat 50. czy 60. doskonale pasują do współczesnych wnętrz. Są wygodne i sprawiają wrażenie lekkich, nieprzytłaczających sprzętów. Kiedyś trafiały na strychy lub śmietniki, dziś są obiektem pożądanie i osiągają spore ceny.

📢 Powikłania po koronawirusie. O tych powikłaniach pod COVID-19 mówi się od niedawna. Koronawirus może nawet zniszczyć nasz wzrok!

Koronawirus i powikłania: to wciąż jeden z najważniejszych tematów ostatnich miesięcy. Ważny, bo dotyka wielu z nas oraz dlatego, że wciąż pojawiają się nowe powikłania po przebytej infekcji.

Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się, że zmęczenie i utrata smaku lub węchu to "najdziwniejsze" i najrzadsze z powikłań, jakie pojawiają się po COVID-19.

Niesety - nic bardziej mylnego.

📢 Emerytura będzie zależna od liczby dzieci? To pomysł rządu na zwiększanie dzietności w Polsce! Co z waloryzacją 500 Plus?

Jeden z głównych programów PiS, czyli 500 Plus w założeniu miał zwiększyć dzietność w Polsce. Tak się jednak nie stało, a problem dalej narasta. Pojawiają się już kolejne pomysły, jak zachęcić Polaków do rodzenia dzieci. Jednym z nich jest uzależnienie wysokości emerytury od liczby potomstwa. Na czym dokładnie polega ten projekt? Jak jeszcze rząd chce zwiększyć dzietność w Polsce? Zobaczcie w dalszej części galerii!

📢 Kup tanio dom od komornika! Oto nowe licytacje komornicze w Wielkopolsce [MARZEC 2021]

W Wielkopolsce, mimo pandemii koronawirusa, przybywa nowych licytacji komorniczych. Możesz na nich kupić dom w atrakcyjnej, niższej niż rynkowa cenie. Nieruchomości są zajmowane osobom zadłużonym, a później trafiają na licytację. Sprawdziliśmy najciekawsze oferty z Wielkopolski w marcu 2021 roku. Kliknij "ZOBACZ GALERIĘ".

ZOBACZ KONIECZNIE

Majówka 2021

Będą zmiany zasad w noszeniu maseczek?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie